| Mystak3 a întrebat:

Conteaza ce spune lumea despre voi 2 (cand ai o relatie cu persoana iubita)? Sau e de ajuns ca sunteti fericiti impreuna. Vreau pareri. Tocmai ce mi-a zis o persoana ca merit mai mult, nu stiu ce dar eu sunt fericit cu aceea persoana. Voi ce credeti? Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu am fost niciodata de acord cu cei care si-au informat gasca de prieteni cu problemele din cuplu.
sunt de parere ca o relatie se consuma strict intre 2 persoane.problemele pe care e aveti va privesc numai si numai pe voi. tu esti cea care trebuie sa il iubesti, nu prietena ta, nu lumea din jurul tau. daca tu il iubesti si iti e bine langa el, de ce ar conta ce zic ceilalti? de ce le-ar pasa celorlalti ce faceti voi doi?
si in plus, daca ti-ar fi prietena adevarata ar intelege ca il iubesti si ar stii ca iti este imposibil sa alegi intre ea si el. daca ti-ar fi prietena nu s-ar baga, incercand sa distruga o relatie frumoasa.
nu! nu conteaza ceea ce zic cei din jur, nu conteaza ceea ce zic prieteni mei. ceea ce fac cu el ma priveste numai pe mine si pe el, pe nimeni altcineva.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa te gandesti ca multe lume e invidioasa si foarte putina lume iti vrea binele... vorbe sunt usor de spus, dar nu trebuie sa tii cont de ce spun altii atat timp cat tu esti fericit alaturi de aceea persoana.Si mie mi-a spus lumea multe despre prietenul meu dar mi-am dat seama ca nu e deloc asa si aveam tendinta de a -i asculta, dar acum nu mai bag pe nimeni in seama stiu ca lumea e perversa si s-ar bucura de nefericirea mea.Multe lume era impotriva relatiei mele cu prietenul meu, dar nu imi pasa, eu il iubesc, sunt fericita alaturi de el si asta e ceea ce conteaza cu adevarat, restul...nu mai are importanta.

| Razvan a răspuns:

Lumea=mama, tata, bunicul, Stef(cel mai bun prieten)
Intotdeauna au dreptate.Si cand nu au ei, am eu.Sau cand nu au ei si nici eu, are grija altcinevalaughing

| Floreenofficial a răspuns:

Intr-adevar este bine sa tii cont si de parerea altora, dar pana la un punct.multe pareri pot fi rautacioase, ca sa bage valva intre voi.trebuie sa stii sa faci selectia dintre ce e bun si ce e rau.
bafta! :*

| lyrics a răspuns:

Mmmm.
faza asta cu gura lumii.
unii sunt invidiosi si baga strambe, mai sunt si altii, putini la numar intr'adevar care spun adevarul.
cel mai bine ar fi sa nu tii cont. daca chiar te macina ceva, vorbeste cu prietena ta
in legatura cu faptul ca tu ai merita mai mult. tu stii ce ai langa tine. daca te merita sau nu, daca o meriti sau nu.
daca esti fericit cu acea persoana... e totul ok.

| elenac a răspuns:

Nu conteaza doar ce simtiti voi cand sunteti impreuna.eu am avut o relatie cu un om insurat, lumea vorbea vrute si nevrute i-am lasat in pace.acum el a divortat si noi ne iubim ca in prima zi...acum lumea nu mai zice nimic dimpotriva cand ne vede zice"ia uite ce cuplu frumos"precizez ca el este cu 12 ani mai mare.gura lumii doar pamantul o inchide! fate ca nu auzi tu stii mai bine ce simti!

| un copil:x a răspuns:

Nu conteaza.
Si mie mi-a zis o prietena ca el nu ma merita, dar atata timp cat eu tin la el ce conteaza parerea altora? Eu stau cu el, nu lumea, chiar daca nu ma merita e problema mea nu a lor.Chiar daca gresesc, omul din greseli invata.Prefer sa gresesc, decat sa ma intreb peste catva timp "Cum ar fi fost daca?"

Incearca sa te iei si dupa versurile astea:"Toti imi spun ca nu esti pentru mine, nu`i nimic, sunt eu pentru tine"winking.

| MrXXXdude a răspuns:

Nu mai asculta ce spune lumea, ceea ce te face pe tine fericita este cel mai bun lucru, aceea persoana nu stie ce simti tu si pur si simplu isi da cu parerea.
Tu iei deciziile.
Sfatul meu este sa ramai cu cine esti fericita.
Good Luck tongue

| DenNy_1786 a răspuns:

Chiar nu conteaza ce spune lumea, important e ca voi doi sa fiti fericiti si sa va intelegeti cat mai bine.Sa nu lasati pe nimeni sa se bage intre voi!