| justify a întrebat:

Cat de mult esti dispus/a sa ierti persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Buna!
Am si eu o limita.
Pai chiar daca il iubesc foarte mult pe iubitul meu, daca ar face aceleasi greseli de nenumarate ori, nu as mai fi dispusa sa il iert.
Si aici ma refer la. inselat, mintit etc.
:*

16 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Nu pot sa trec cu vederea:
-Sa flirteze cu altcineva
-Sa nu ma iubeasca
-Sa ma minta
-Sa nu ma sune 2 zile
As putea trece cu vederea, daca:
-Sa se creada mai frumos ca mine
-Sa vina la mine cu alte flori decat crizanteme (ador crizantemele)
-Sa-i zica mamei mele ceea ce i-am zis sa ramana intre noi, atat happy

| liz23 a răspuns:

Cand e vorba de o relatie de lunga durata.ierti multe, pana ajungi la limita proprie.Am iertat pentru ca si eu am gresit.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu pot ierta minciuna si infidelitatea, daca a facut asta o data sunt convinsa ca o va face din nou. Pentru cei ce iarta, sunt convinsa ca iarta dar nu uita, si intotdeauna v-a exista un ghimpe in sufletul lor pentru ca increderea in persoana iubita nu v-a mai putea fi niciodata la fel.

| Georgiana2905 a răspuns:

Depinde acum. Depinde cu ce mi-a gresit si cat de grav a fost. Sunt greseli pentru care nu se merita sa fi iertat asa ca grija. Dar totusi daca iubesc ---iert iar daca ma iubeste nu cred ca imi va insela increderea in el atat de tare.

| Betty18 a răspuns:

Depinde de gradul de gravitate al problemei:d

succes

| daii a răspuns:

Pai. daca ma minte, ma insala nu-l iert!
Dar daca face alte greseli, il iert.Pentru ca suntem oameni si gresim.Si ii acord o a2-a sansa. Daca o rateaza PA baiatuwinking

by daiiwinking

| canarita a răspuns:

Nu l-as ierta daca mi-ar rani sentimentele, daca ar lua in ras lucrurile importante pentru mine, daca si-ar bate joc de oamenii pe care ii iubesc, daca m-ar insela pentru ca si-a urmat instinctele...

| vykkusor a răspuns:

Depinde cit de tare a gresit in fata mea, dar de obicei iert foarte repede persoana pe care o iubesc

| Instinkt a răspuns:

As merge pana in panzelealbe pentru pers care o iubesc dc stiu ca si ea ma iubeste

| shishilik a răspuns:

Un fost iubit de-al meu, dupa 2 luni de relatie a facut cunostinta cu o prietena foarte buna ce-a celei mai bune prietene ale mele, si dupa, a avut o intreaga relatie cu ea, in paralel cu a mea. Am aflat ce chestia asta si totusi l-am iertat, si faza proasta era ca nici nu-l iubeam, ci eram obisnuita cu el. Am stat cu el un an, dupa care tipa in cauza, din "dusman" mi-a devenit o buna prietena... pot zice printre cele mai bune! Probabil as ierta orice, dar si cand imi vine momentul sa ma descarc de toate cele indurate...

Răspuns utilizator avertizat
| matei_8120 a răspuns:

Cred ca pana la inselare...

| yanna_5323 a răspuns:

Persoana iubita daca ma iubeste ar incerk sa nu greseaska si daca greseste las ierta daca stiu sigur ca regreta mult mult,, nu iert greselile care se repeta adica face aceiasi greseala iar si iar... pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am iertat multe, chiar prea multe si nu imi pare rau...tot timpul imi spun ca nimeni nu e perfect si ca poate voi ajunge zilele in care voi cere iertare si eu.Nu am iertat foarte usor, asta-i drept si am pus si conditii, printre care mai multa discretie...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate gresi ea cat pot eu ierta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul. pana la inselat happy