| georgiana a întrebat:

Esti dispus sa faci sacrificii in numele iubirii? ce ai face pentru persoana iubita?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Am renuntat la numite lucruri pentru a fi cu persoana iubita, nu pot numi sacricficii deoarece le-am facut cu dragoste. am acceptat sa raman intr-o tara straina numai sa fiu cu el si as face multe lucruri daca ar fin nevoie numai sa fim impreuna.

14 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Oricine ar face sacrificii pentru persoana iubita dar pana ce nu este pus in situatia de a alege nimeni nu poate spune sigur ce este instare sa faca si ce nu. Dar majoritatea sunt predispusi sa faca acel mic sau mare sacrificiu pentru buna continuitatea a relatiei. Take care!

| Denisa a răspuns:

Depinde cat de intens iubesti. Daca as iubi foarte tare as fi in stare sa trec peste cuvantul prietenilor, a familiei, a tuturor. As face orice fel de sacrificii atata timp cat acestea nu ma fac sa decad si sa imi distruga demnitatea. Adica totul pana la o anumita limitahappy

daniela
| daniela a răspuns:

Da as fi in stare sa fac orice pentru copilul si sotul meu. Ei sunt tot ceea ce am mai scump pe lume.

| daii a răspuns:

Da.as face orice.desi cateodata sunt constienta ca poate nu merita chiar totul. dar asa e cand iubesti.Esti orb! Dragostea e oarba.

by daiiwinking

| theodoraafi a răspuns:

Sunt dispusa sa fac multe sacrifici pentru el...
ce as face pentru el? pai... m-am certat cu parinti pentru el

| Doa'Do a răspuns:

Sincer, daca merita, da. Daca nu, nu oh go on

| ANoNim_7814 a răspuns:

Am facut multe pentru a fi acum cu baiatu l care tin ...am avut obstacole...gurile rele ziceau ca eu st 3 ca el e cu 2
oh go on dar nu a fost adev o fata baga intre mine si el chiar daca era mai bff oriqm relatia mea cu el e una speciala m iubeste il iubesc si asta e tot ce cont :X

| Brigitta a răspuns:

Sacrificii mari nu am prea facut pentru ca mereu am cautat sa fie bine pentru amandoi.
Ma gandeeam ca am renuntat la prietenele mele din copilarie pentru ca ele tot incercau sa ne desparta. Acuma imi dau seama ca doar erau geloase laughing Oricum mai vorbim din cand in cand, dar nu ma mai implic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Orice daca stiu ca pot fi fericita si implinita cu adevarat.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac sacrificii foarte mari. Cea mai grea meserie e cea de barbat.
Am renuntat la tara mea, cred ca asta e cel mai mare sacrificiu pe care l-am facut pana acum; insa nu e 100% pentru persoana iubita, si mie imi place acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru el as face orice. Fara sa ma uit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt dispusa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu faci sacrificii pentru ca orice ai face nu va fi un sacrificiu. Daca faci ceva si iti dai seama ca te sacrifici atunci inseamna ca nu mai este iubire adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine ar face sacrificiu pentru un alt sacrificiu? sa-ti sacrifici persoana iubita. dar in acelasi timp sa ramai fara ea?