| Doarunaltutilizator a întrebat:

Bun sa zicem ca esti intr-o relatie toate bune si frumoase dar din intamplare ai aflat de la cineva un prieten sau cunoscut de al tau ca iubitul sau iubita te inseala cu altcineva.
Intrebarea mea este ai fii dispus(a)sa il ierti sau sa o ierti daca iti cere acest lucru? fiti sinceri.

Răspuns Câştigător
| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut,
De multe ori se intampla sa alergam dupa frumos,sexy,interese fara sa apreciem ceea ce avem deja langa noi. Dar dupa ce vedem ca dupa ce am alergat dupa x si y nu ne alege-m cu nimic si constientizam ca persoana pe care am mintit-o, tradat-o chiar nu merita. Fiecare meritam o a doua sansa in viata de apreciat este ca a putut sa ecunoasca si sa te roage s-o ierti asta inseamna ca a contientizat ce a facut, dar asta nu garanteaza ca-i pare rau cu adevarat. Poti incerca sa-i mai acorzi o a doua sansa insa sa fii mult mai pecaut. Nu merita sa ne jucam unii cu inimiile altora pentru ce pentru o noapte, sa ne simtim bine si in suflet singuri?, nu nu se merita....nici nu merita sa pierzi timpul langa o persoana care nu te merita, care nu te iubeste si nu te respecta.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu as fi dispusa sa cred. Am atata incredere in partenerul meu incat nu as crede ca ma inseala decat daca as vedea cu ochii mei. Daca as vedea, nu cred ca l-as putea ierta. Dar nu pot fi sigura, fiindca adesea iubirea ne ia mintile.

| ToKen a răspuns:

Nu m-as baza pe auzite. La chestiile astea, daca n-ai o dovada concreta, e egal cu zero ce crezi tu sau ce a zis altu'
As ierta, fiecare are motivele lui pentru care actioneaza in anumite feluri. Dar n-as mai da nicio sansa, oricat ar durea sa nu mai fiu cu persoana aia.

| Drimmero a răspuns:

Prost /proasta de esti ca sa ierti. Vei fi luat de prost daca ierti dupa ce te-a umilit. Din moment ce a facut-o o data, crezi ca ii este rusine sa o mai faca?

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Ai si tu dreptate Supremo, eu chiar n-as ierta asa ceva chiar daca ar vrea acest lucru.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu intotdeauna am fost de parere ca iertarea este mai presus de toate. Dar ai putea sa intelegi ca acea persoana a ales calea gresita, dar nu trebuie sa ii mai acorzi a doua sansa.

| Dismally a răspuns:

Nu as putea ierta asa ceva. Daca a facut asta inseamna ca nu ma respecta si nici nu ma iubeste.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ar trebui sa te puna pe ganduri.
Inseamna ca nu gaseste la tine tot ce are nevoie, altfel nu ar cauta in alta parte.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat dar nu cred ca as face asa ceva. Prima oara e greu, dupa ii va fi mai usor sa ma insele.

| Eastwood a răspuns:

Salut, pai tu i-ai fost loial, ai respectat-o, ai iubit-o, iar ea te inseala? Nu-ti lasa demnitatea calcata, dar te asigur ca tot la tine o sa se intoarca, dar, nu o mai ierta!
Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Da, aș ierta, poate mi-o prezintă și mie smug

| Expressions a răspuns:

1. Nu o ierta.
2. Nu crede tot ce iti zic prietenii.