| diiiiiannnnaa a întrebat:

Cat de rau doare primul contact sexual?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Depinde... Eu, de exemplu, nu am avut nici durere, nici sangerare...doar emotii!
Dar am auzit de la prietenele mele ca nu este o durere puternica, e mai mult o usturime, care dureaza o secunda, si dupa aceea... bine ai venit in lumea femeilor(ca domnisoara nu mai esti)!
Nu-ti fie frica!
Nu se moare din asta!

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primu meu contact sexual...doare dar nu asa de tare...
nici macar nu eram pregatita, nu programasem nimic. s-a intamplat pur si simplu
si acum merge mult mai bine relatia dintre noi doi...
e minunat sentimentu ala:X...
si mie imi era frica ca ma doare. i-am zis sa aiba grija
s-a purtat atat de tandru si de a fost atat de atent.
va doresc bafta:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am avut inca primul contact sexual si mi-e frica pentru ca si iubitul meu e virgin... dar consider ca daca va iubiti si simti ca esti pregatita nu ar trebui sa te mai gandesti la durerehappylasa totul sa vina de la sine fara emotii happy Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defectx, eu am aproape 15 ani si acum o luna am avut primul contac sexual.nu vreau sa te sperii dar cu toate ca partenerul a fost foarte dragut, atent, bland. m-a durut fff rau. aveam o durere de la vagin pana la calcaie, dar de sangerat.nu am sangerat deloc.acum depinde si de starea ta de spirit, depinde destul de mult si de grosimea penisului partenerului si depinde si de himenul tau.pe una din prietenele mele(singura care nu mai e virgina) nu a durut-o deloc.asa ca incearca si ai sa vezi.sa ne povestesti cum a fost. dar ai grija! trebuie sa va iubiti mult pentru a avea primul tau contact sexual.nu de alta.doar ca s-ar putea(adica vreo 90% e posibilitatea) sa te indragostesti pana peste cap de el sau s-ar putea sa devina si o obsesie.asa ca ai mare grija.mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ambii parteneri.nu trebuie sa fi-ti cu gandul cum va fi sau ma va durea pentru ca o sa fiti prea stresati si nu o sa iasa nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 ani si ink n-am facut-o, dar as vrea pentru ca imi iubesc foarte mult iubitul. dar mi-e frica si nu sunt foarte dokumentata in privinta asta, desi el este mai mare si ma asigurat ca totul este bine, sunt nedumerita nu stiu ce sa fac, ce ma sfatuiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu m-a durut asa rau. Cel maiimpotrant e sa comunicati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tarestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mai mai, ce au mai ajuns si fetele astea.
ca normal din cate stiu eu, fetele se maritau, si urma noaptea nuntii, cu durere si placere, era cea mai tare, super tare. sa o faci prima data cu barbatul tau, care chiar te iubeste. am vrut sa vad si eu daca doare ca ma casatoresc in 4 luni, o sa implinesc 20 si sunt virgina. oh, un adevarat atuu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti se sperie de acest lucru ca doare. Posibil sa te doare dar nu in mod exageratlaughing)ca unii dramatizeaza ca mult asta e.hee hee)Daca faci cu baiatul care iti doresti nu-ti mai problema daca doare...big grin...Numai trebuie sa fi pregatita de acest lucru.

| Cr3aT2a a răspuns:

Am 17 si 3 luni si sunt cu un baiat de 2 sapt.desi nu ne cun destul de bine si nu ne vedem foarte des deoarece el e ocupat cu antrenamentele la fotbal tot insista sa avem un contact sexual.credeti ca merita? am nevoie de ajutor plzzz

| marika a răspuns:

Hmm, eu am facut-o prima data la 20 si am crezut ca o sa mor de durere, desi eram pregatita corpul meu nu ma asculta... dar durere nu inseamna nimic atunci cand cu adevarat doresti sa devii femeie