| Betty18 a întrebat:

Cat de rau poate sa ajunga o fata buna odata, insa dupa ce a primit multe "palme" de la viata pe plan sentimental sa zicem? Chiar credeti ca o fata buna poate ajunge rea sau in realitate nu a fost cine parea ca este?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Depinde.
Daca te referi la o femeie ranita, atunci da. E posibil sa iasa scantei, doar pe moment.
Insa, daca tu zici ca din cauza dezamagirilor, o fata se schimba in rau, atunci inseamna ca aceasta fata e slaba, lasa si nu stie sa-si infrunte problemele.
O femeie adevarata, la fel ca si un barbat, isi poate invinge problemele sentimentale. Chiar daca simtim cum cadem la pamant in unele momente, nu e nimic. Ne ridicam. O dezamgire iti da multe palmi ca sa te trezesti la viata si sa lupti! Sa fi puternic, nicidecum sa fi mai rau, ca sa faci altora rau sau sa te razbuni. O femeie desteapta isi invata lectia, o accepta, o intelege si o ia cu incetul pe viitor. In schimb, sunt alte persoane care considera ei ca sunt ghionisti si trebuie sa se schimbe in rau. Sa faca ei rau, sa simta alti durerea pe care au simtit-o ei candva. Si e total gresit.
Acum in fine, aici depinde de mintalitatea celorlalti.

Take care.

16 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Am citit si eu intr-o intrebare de a ta si am vazut ca prietenul tau este un vagabont...Deci asta spune multe si cam iti meriti soarta deoarece tu ti-ai facut-o cu mana ta happy

| Betty18 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Aia este intrebare pusa acum un an, doi parca. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar sunt foarte implinita pe plan sentimental happy Ce-i drept aia a fost o perioada aiurea, dar nu m-am schimbat, doar am avut grija mai mare cu sentimentele mele...

| Betty18 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Si la urma urmei cine dracu esti sa spui cuiva, indiferent de situatie ca isi merita soarta? Scuteste-ma tipule! laughing)

| Betty18 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Si chiar daca ar fi fost cum zici tu asta NU spune multe, pentru ca nu stii ce fel de persoana sunt. Ceea ce spui tu aici este de ajuns pentru orice persoana sa iti dea seama ce fel de persoana esti TU! Nu ai nici un drept sa critici pe nimeni, mai bine iti vezi de gradina ta.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Betty18):

Adevarul intotdeauna a suparat pe cineva.Mie mi se pare ca tu esti o ciudata...Am stat vreo 10 minute sa ma uit la intrebarile tale si pot spune ca n-ai viitor prea grozav. Poate esti la facultate dar creierul nici cat o graunta nu-l ai.Cum frate sa spui ca faci sex neprotejat iar mai apoi sa te sperii ca esti sau nu gravida? Ar trebui multa minte pentru asta, sa stii.
Sau sa fi asexuala...cred ca esti foarte implinita pe plan sentimental cu masina de spalat. Daca si la anii tai pui intrebari despre cum ar trebui sa te comporti, atunci nu mai am nimic de spus.Ce-i frate? Nu-ti place cand cineva iti spune adevarul? Ce preferi? Sa fi mintita sau sa stii adevarul? Ce am zis eu este adevarul despre tine si chiar daca nu-ti convine, n-am ce-ti face, accepti!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Betty18):

P.S:Sperma are gust, depinde de alimentatiebatting eyelashes
Nu-mi vine sa cred ca ai 20 de ani si esti total pe langa la tot ce inseamna sex...cred ca ai vreo 15 ani si nu ai o treaba cu baietii sau cu vreo facultate anume, doar incerci sa te dai mai mare la varsta.

| Betty18 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Dar de unde sa stiu? De abia mi-am inceput viata sexuala, de vreo 2 luni maxim! Treaba mea ce intrebari pun eu. Crede-ma ca sunt implinita, la fel si cu facultatea ma descurc foarte bine. Nu incerc deloc sa ma dau mare. Daca mi-ai analizat intrebarile le-ai vazut si pe cele legate strict de facultate. Tu esti un frustrat asta este tot. happy Nu ma supara adevarul tau pentru ca eu stiu cine sunt, insa nu imi plac oamenii superficiali care eticheteaza fara sa stie prea multe. Da uite ca ma sperii deoarece nu sunt inca familiarizata cu unele chestii. Nimeni nu se naste invatat, Bine ca te crezi tu mare destept.

| Betty18 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Si faza cu asexuala a fost dintr-un motiv pe care nu am de gand sa il explic, cel putin nu tie, insa asta nu inseamna ca nu sunt implinita. Am pe cineva care tine foarte mult la mine si eu la el. La urma urmei nu sexul reprezinta cea mai importanta partea a unei relatii serioase.

| Ionica9119 a răspuns:

In primul rand, modul tau de exprimare este...PRAF!
In al doilea rand, depinde ce intelegi tu prin ''rea''. Daca prin ''rea'' vrei sa spui ''precauta'', ''atenta'', etc, atunci e de inteles de ce s-a schimbat. Adica, oricat de buna ar fi fost ea, loviturile astea au schimbat-o. E inevitabil. Tu, daca esti injurat in repetate randuri de catre o persoana, cum reactionezi? La inceput, taci. Dar vazand ca injuraturile la adresa ta nu se mai opresc, raspunzi si tu cu aceeasi moneda.
Asa e si cu ea. S-a saturat sa ia palme, si acum da ea.

| Betty18 explică (pentru Ionica9119):

Praf? De ce? Decat sa incepi prin a critica mai bine spune clar ce crezi ca este gresit!

| neutrino a răspuns:

Ce usor putem barfi...

| Betty18 explică (pentru neutrino):

Ce treaba are barfa cu intrebarea mea?

| Oana92 a răspuns:

Poate sa ajunga o scorpie oricat de buna a fost inainte. De obicei e doar de fatada rautatea, in adancul sufletului tot sufera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca prin fata buna de referi la sufletista! Destul de rau, daca nu este atenta la ce face si ce accepta.Depinde de psihicul fiecareia, de puterea de autocontrol si nu in ultimul rand, de putin noroc.Mult noroc sa ai.

| DanPunky a răspuns:

Depinde cate shaworma mananca pe zi

| Gaspar_Nicu_1979 a răspuns:

Omul devine cu adevărat om atunci când îşi asumă întreaga răspundere pentru ceea ce este: ăsta e primul curaj, cel mai mare curaj.Alege tu cum vrei sa fii pe viitor... Apropo! Daca te-ai intepat intr-un spin, doi, trei...asta nu inseamna ca trebuie sa urasti toti tranfafrii happy