| Hellobello a întrebat:

Cat de sigur este un test de sarcina facut dupa 11 saptamani de la "contact"?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii/sa cunosti faptul ca orice test de sarcina indiferent de marca sau tipul ei, poate sa ofere un rezultat CORECT adica VALABIL numai/doar in cazul in care in urina EXISTA o anumita cantitate bine determinat de hormon de sarcina hCG. Acea concentratie minim necesara pentru ca REZULTATUL SA FIE VALABIL, VALID si CORECT se atinge DUPA TRECEREA A minim 21 de zile de la data la care a avut loc sexul sau masturbarea care ar fi putut genera necazuri. Fiindca tu de fapt ai fost maturbata si de asemenea fiindca de la acea joaca de-a voastra au trecut in jur de 80 de zile, adica CU MULT MAI MULTE decat cele minim 21 de zile care sunt necesare atingerii concentratiei minim detectabile de hormon hCG in urina, IN MOD ABSOLUT SIGUR rezultatele testelor efectuate in acest moment (dupa 11 saptamani) sunt 100% VALABILE, VALIDE si absolut sigur CORECTE. Incearca sa te linistesti si sa NU TE MAI INGRIJOREZI fiindca este 100% exclusa existenta sarcinii in uterul tau. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face oricand DUPA 21 de zile, de la partida sexuala.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Un test de sacina este sigur daca il faci la 3 saptamani minim, daca il faci dupa e si mai sigur.

| Hellobello explică (pentru MihaiNicu23):

Nu mai conteaza ca e urina de dimineata sau la mijlocul zilei?

| Victoria18 a răspuns:

Foarte sigur. Daca iese pozitiv, clar, esti insarcinata.

| Alynescu22 a răspuns:

100%