| Mynameiz a întrebat:

Cat de tare trebuie fortat sau cat de usor intra penisul in vaginul unei fete virgine?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Formularea unui raspuns precis care sa fie in acelasi timp si corect teoretic este imposibil din cauza existentei mai multor situatii particulare. Forta si intensitatea apasarii penisului in momentul dezvirginarii depinde atat de dimensiunea vaginului cat mai ales de grosimea penisului. O penetrare brusca, violenta si efectuata prin fortare, de cele mai multe ori provoaca rupturi ale muschilor vaginului (anusului).

| CristianaMaria a răspuns:

Pai...daca e virgina ideea e ca o doare,cam asta e piedica,durerea, si nu ca e stramta pentru ca vaginul se dilata. difera de la o fata la alta in sensul ca la unele himenul se rupe mai usor,la altele mai greu, altele mor de durere si actul nu se poate finaliza prima data, altele incearca zile la rand pe cand majoritatea fetelor nu au probleme si suporta destul de usor din prima.tu trebuie sa ii vezi reactia, daca durerea ei e suportabila, inaintezi usor usor pana ai spart baierera sa zic asalaughing si continui evident daca nu are dureri prea mari.si da, daca o exciti bine durerea e mai mica, sansele sunt mai mari sa termini treaba.trebuie sa o faci sa se simta bine si sa ii dispara fricahappy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristianaMaria):

Durerea provocata de eventuala rupere a himenul este atata de neinsemnata incat nici NU poate fi luata in discutie. Durerea este provocata NUMAI si NUMAI de intinderea fibrelor musculare din constitutia vaginului peste limita lor de alungire. Cum iti explici aparitia durerilor insuportabile care se produc intotdeauna si pe parcursul urmatoarelor 2-3 contacte sexuale in cazul in care himenul a fost rupt/eliminat in timpul primei penetrari? Ai macar idee care este diametrul mediu al vaginului virgin (in mm) si la ce diametru trebuie sa ajunga intr-un timp extrem de scurt mai ales daca penisul este unul gros? big grin

| CristianaMaria a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu am idee dar poate imi explici tu laughing. oricum baiatul se referea la o fata virgina si acolo, dupa parerea mea, piedica e durerea provocata de ruperea himenului care da, doare la unele fete.o prietena de-a mea a avut nevoie de 2 incercari sa reuseasca pentru ca e ceva care se rupe, e sange.eu nu cred ca la cele dezvirginate se mai pune problema cat trebuie sa insite baiatul etc. nu compari durerea unui act sexual care doare primele 2-3 minute pana se intind fibrele asa cum spui tu cu durerea unui himen relativ mare care se lasa cu sangerare si usturime

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristianaMaria):

Eu am sa-ti ofer un raspuns care se bazeaza pe experienta proprie, acumulata in decursul celor circa 50 de ani de activitate sexuala si a cunostintelor mele profesionale privind acest subiect. Fiindca intr-adevar este vorba asa cum ti-ai dat si tu seama de sexul de dezvirginarea ( ma intreb daca tu esti virgina sau nu), trebuie sa stii ca aproape intotdeauna (cu foarte rare exceptii), dar mai ales in cazul fetelor care NU au practicat niciodata masturbarea intravaginala prin asa numita "degetica" sau orice alta metoda, intregul proces de dezvirginare este intotdeauna de la foarte la extrem de dureroasa sau uneori chiar insuportabila si din acest motiv nu se poate realiza de prima data. Durerea foarte intensa care se produce la prima incercare de penetrare se datoreaza faptului ca fibrele din muschii care formeaza vaginul, sunt supusi unei intinderi bruste si exagerate peste limita lor de alungire, si aceasta intindere a fibrelor musculare este cu atat mai mare cu cat penisul este mai gros. Vaginul este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari suprapusi care formeaza un canal si care au o anumita lungime bine definita. Indiferent de cat timp ar dura preludiul (pregatirea vaginului pentru sex), sau de modul in care este executat, de cantitatea de lubrifiant folosit si cat de relaxata devine atat femeia cat si vaginul si zona vulvara, lungimea fibrelor musculare care intra in constitutia muschilor vaginali vor ramane nemodificate, adica nu se vor lungi deloc si din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt si la fel de greu de penetrat indiferent de cat de bine este umezit sau lubrifiat artificial. In momentul in care penisul este introdus fortat prin perforatia existenta in himen, sau prin lezarea /ruperea acestuia, in acel canal foarte stramt cu un diametru de doar 0, 5-0, 7cm, muschii vaginului vor fi intinsi instantaneu si in mod brutal, ceea ce va provoca intotdeauna o durere proportionala cu grosimea penisului in loc sa ofere placerea si satisfactia sperata/dorita. Daca se produce si ruperea himenului, de regula "piscatura" este atat de neinsemnata incat trece neobservata.In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica a vaginului de catre penis se produce continuu si pe perioada a mai multe minute, va provoca mereu febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens si de lunga durata dar fara o incalzire prealabila. Doar dupa ce fibrele musculare vor fi intinse pe parcursul urmatoarelor contacte sexuale si vor ajunge la o anumita lungime finala, va avea drept rezultat o largire a canalului vaginal la o anumita dimensiune/largime de circa 3, 0-3, 5 cm, care ulterior se va mentine ramanand definitiva, dar acest lucru necesita o anumita durata in timp. Din acest motiv dupa sexul de dezvirginare se constata ca si cele cateva urmatoare contacte sexuale, (numarul lor este imposibil de precizat), la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Dupa dezvirginare este indicat sa se faca o pauza de cateva zile pana la data urmatorului contact sexual. In aceste zile singura solutie cu adevarat eficienta de a scapa de durere o poate reprezenta abstinenta. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea aparuta dupa sexul de dezvirginare, este necesara o perioada de circa 2-4 zile de pauza/repaus in care sa se efectueze doar jocuri sexuale, petting, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-7 chiar si 10) vor fi dureroase in mod diferit, insa disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului tau cat si de dotarea partenerului de sex si de asemenea a tandretii manifestate de acesta, a modului in care actioneaza de fiecare data. Multa sanatate!

| Daria0123456789 a răspuns:

Depinde de la fata la fata. Cat de tare e excitata, dimeniunile tale vs ale ei. Nu forta.

| ColdShadows123 a răspuns:

Ca surdu in clopot tu numa da-i.