| sopranaCadaverica a întrebat:

Cat e normal in general sa dureze orgasmul la o femeie? Stiu ca poate varia. La mine dureaza cam 2 minute. E prea putin?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

2 minute? norocoasa. Tine cateva secunde un orgasm

| mihai69 a răspuns:

1. multe n-au deloc, așadar, consideră-te o fericită, indiferent cât durează!
2. mie mi se pare foarte mult, dar evident, cum spui și tu, e ceva foarte subiectiv.
3. dacă după ce ajungi acolo poți continua (fără o perioadă refractară) și să vină și altele (orgasm multiplu) e chiar ideal!

| Hammurabi a răspuns:

Corect ar fi să dureze măcar toată noaptea dacă noi bărbații tot depunem atâta efort și străduință... laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cu putin antrenament tantric poate dura chiar si 15-20min

| Quassaar a răspuns:

Frateee, 2 minuteee? Cred că timpul se dilată rău de tot in cazul tău. Nu pot decât să te invidiez maxim. Am cunoscut femei la care intensitatea dura 20-30 secunde. Ai grija maximă de iubitul tău, este o comoara la casa omuluilaughing). Mă gândesc că el este factorul principal, nu-l scapa din mână și nu te lauda cu el la prietenelaughing))

| sopranaCadaverica explică (pentru Quassaar):

Sunt virgina si iubitul meu sunt tot eu. big grin

| Quassaar a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Hehe..atunci înseamnă că ai ajuns să-ți cunoști corpul îndeajuns de mult încât nici un bărbat n-o sa reușească performanta ta, adică să-ți producă orgasm timp de 2 minute. Ok..fiind virgină nu știu ce crezi tu că este orgasmul. Te asigur însă că după ani de experiență nu am întâlnit și nici auzit vreo femeie la care orgasmul sa se manifeste atât de mult timp. Poate ne confirmă totuși și "fetele" de pe aici. Și aici apelez doar la genul feminin?

| sopranaCadaverica explică (pentru Quassaar):

Eu placerea climaxului o simt timp de un minut, dar contractiile ritmice ale muschilor vaginali inceteaza dupa 2 minute. Asta zic.

| FruttiFresh300 a răspuns:

2 minute? rolling on the floor mai scade, drăguță. Poate toate adunate durează 2 minute, dar și asa e mult. In general durează cam 10 secunde, poate mai mult sau mai puțin, dar nu cu mult.

| sopranaCadaverica explică (pentru FruttiFresh300):

''Am luat pulsul'' contractiilor vaginale si se petrec in jur de 2 minute cu aproximatie. Cel putin la mine

| Freya1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Wtf...Ce ai facut?
Orgasmul tine cateva secunde.Pana ajungi la orgasm poate dureaza doua minute.
Intereseazate ce e orgasmul si pe urma calculeaza...

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Într-adevăr ești o ciudățenie.

| sopranaCadaverica explică (pentru FruttiFresh300):

De ce draga?

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ți-ai răspuns singură la întrebare.

| sopranaCadaverica explică (pentru FruttiFresh300):

Asa crezi tu? laughing si din cate vezi, au raspuns altii

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu te-ai prins de ce am vrut sa zic. Csf, ncsf

| sopranaCadaverica explică (pentru FruttiFresh300):

Pai am zis ca stiu ca depinde si totusi voiam sa stiu cat dureaza orgasmul in general la femei. Mereu exista un procent majoritar, altfel nu s-ar fi inventat statistica, nu-i asa? sad Asa-i.