| Floryn9 a întrebat:

Cat este termenul de valabilitate al unui prezervativ? Ajunge unul pe timpul actului sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Termenul de valabilitate a tuturor prezervativelor de regula este de 5 ani, insa pentru siguranta deplina te-as sfatui sa nu folosesti in nici un caz unul mai vechi de 2 maxim 3 ani. La inceperea fiecarei noi reprize de sex se monteaza pe penisul aflat in erectie, un prezervativ scos din pachet cu cateva zeci de secunde mai inainte. La terminarea fiecarui act sexual se scoate prezervativul de pe penis cu sperma in interiorul sau (daca s-a ejaculat), se inoada la capatul unde exista inelul de cauciuc si se arunca in cosul pentru gunoi. Succes!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Scrie pe ambalaj, e obligatoriu sa verifici cand le cumperi!

Da, unul per act!

| RAY a răspuns:

Floryn elesticul are valabilitate mare sa stii ca doar nu vrei sa o faci la pensie nu? pai depinde daca ejaculezi de mai multe ori folosesti mai multe

| Violleta2022 a răspuns:

Se vede ca esti novice, ca doar nu te opresti in mijlocul partidei de sex, cand esti in culmea fericirii sa schimbi prezrevativul, normal ca unul pe partida, dupa ejaculare, se scoate si se arunca!
Atentie, daca ai mai multe partide de sex la scurt timp dupa prima, ai nevoie de cate 1 prezervativ pentru fiecare partida in parte.

| Floryn9 explică (pentru Violleta2022):

Eu doar am intrebat, e ceva rau in asta?

| Inspire a răspuns:

Cel mai bine este să folosești un prezervativ per act sexual. Sper că te-am ajutat.