| PySyLoY a întrebat:

Cat la suta sunt sigure foitele contraceptive?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Foițele contraceptive au un procent relativ mic: 30-40%.
Împreună cu alte spermicide poți crește protecția, sub formă de: ovule, creme.
Cea mai bună metodă de contracepție este prezervativul, 98%.
Are dublu rol: antisarcină și antiboli.
Nicio metodă contraceptivă nu oferă protecței de 100%.
Mare grijă cu iubirea.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece foite si nu Prezervativ?! Foita nu te apara si de boli transmise sexual!>>>... Aveti idee ce "Faine" sunt?! Si creeaza Perfect premisele necesare pentru a va certa, acuza, cheltui!, stressa, Desparti! Success!

| Diav0la a răspuns:

laughing AM sa-ti raspund dandu-ti alternativa! Cel mai bun anticonceptional este paracetamolul laughing se tine una bucata pastila intre genunchii partenerei laughing ( nu isi va mai desface picioarele ) ...sau daca are alergie la paracetamol mai ii o metoda care nu da gres --> ABSTINENTA laughing Lasand gluma deoparte nicio metoda nu este 100% sigura .insa cea mai recomandata metoda contraceptiva a fost si va fi prezervativul!

| cristina_6456 a răspuns:

Eu am luat aproape 4 ani de zile marvelon si n-am ramas gravida big grin doar ca acum m-am gandit sa renunt si nu mi-a venit ciclul 6 luni dupa ce am renuntat la el am facut tratament si acum mi-a venit sunt sigure dar trebuia sa mai faci pauza cate u luna la 6 luni ca sa nu fie probleme cand o sa renunti la ele daca mai vrei sa stii ceva ma poti intreba stiu destule avand in vedere cam luat 3ani si ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se par destul de penibile, plus ca nu prea sunt eficiente se pare decat in combinatii.Si nici asa. Cand se incinge atmosfera tu sa iei foita...sa o ghemotocesti frumusel, sa o introduci, sa atepti putin pana esti convinsa ca e unde trebuie si apoi sa apesi din nou PLAY e destul de...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacaleala eu am ramas gravida cu foitele astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numa aberati vb foitele contraceptive au un procent relativ de 60%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am folosit acum vreo 2 ani si sincer nu am avut reactii adverse si nici nu am ramas gravida.acum cred ca depinde de organismul fiecareia. pupici