| Ana a întrebat:

Ce metode contraceptive sunt mai sigure?

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Prezervativul e cea mai sigura metoda. Deoarece te apara si de o infectie, si de o boala venerica si de intalnirea cu un spermatozoid mai navaras care ar aduce un copil.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, prezervativul este cel mai indicat, pentru ca te fereste atat de sarcini nedorite cat si de boli cu transmitere sexuala, daca este folosit cum trebuie si nu e expirat, atunci e perfect...mai exista si pilulele contraceptive insa ele nu te feresc de boli, doar de sarcina, dar trebuie sa mergi la doctor sa vezi care sunt cele mai indicate in plus pot aparea reactii adverse, sunt si mai scumpe decat prezervativul; ar mai exista steriletul dar nu cred ca e cazul sa te complici cu asa ceva, in fine, concluzia mea e ca prezervativul e cel mai indicat!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Strict pentru contracepţie (presupunând aici 100% încredere şi analizele cât de cât la zi) cele mai bune sunt anticoncepţionalele.
Oricum altfel: prezervativul!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Prezervativul normal

| swet girl 22 a răspuns:

Prezervativul deoarece te protejeaza de bolile cu transmitere sexualakiss

| JustArmy a răspuns:

Prezervativul consider ca este cel mai sigur. dar mai este si inelul vaginal, aniconceptionalele(dar nu protejeza de boli), pastila de a doua zi(care este recomandata doar 1-2 pe an, si se ia doar in caz de urgenta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterilet.

| valentyna a răspuns:

Dupa mine prezervativul este cel mai bun si cel mai mult sigur pentru ca nici el nu este sg 100%winking