| ADRIANFLORIN221 a întrebat:

Cate zile intarzie ciclul?

4 răspunsuri:
| Romeo16101 a răspuns:

Maxim 9 luni laughing

| mihai69 a răspuns:

Între 1 și vreo circa 300.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de natura ciclului.
Fetele acre au ciclul de tip REGULAT - nu le ihntarzie niciodata, fiindca se succede lunar, la acelasi numar de zile.
Fetele care au ciclul de Tip NEREGULAT au intotdeana intarziere de la cateva zile, la cateva luni.
Din pacate, mama natura ne-a creat diferite, asa ca, aia care are ciclu neregulat, nu poate sa-si calculeze niciodata urmatorul ciclul menstrual, ovulatia sau perioada fertila, fiind nevoita ca intotdeauna la sex, sa foloseasca prezervativul.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Deinde, poate intarzia si o luna (am o prietena careia asa ii vine)