| Fericire04 a întrebat:

Cati baieti sunteti de acord cu articolul acesta referitor la fete? Daca da.de ce. daca nu. de ce? Dau fundita pentru argumente. Deci:

Chiar dacă impresia generală este că specia masculină judecă superficial aspectul fizic al femeilor şi se limitează doar la câteva atuuri esenţiale (sâni, fund, picioare), iată că, de fapt, lucrurile sunt mai profunde de atât.
Astfel, iată 7 lucruri sexy pe care bărbaţii le observă la femei:

1. Ochii - Nu vă gândiţi la rimel sau creionul negru ce-i conturează perfect. Vorbim doar despre ochi, în toată frumuseţea lor naturală. O privire seducătoare poate să înmoaie genunchii oricărui mascul.

2. Umerii goi - Pur şi simplu sunt foarte sexy, iar bărbaţii sunt primii care observă acest lucru.

3. Încrederea - Cu cât o femeie este mai sigură pe ea şi încrezătoare în corpul ei, cu atât ea va fi mai plăcută de bărbaţi. Aşadar, nu vă mai gândţi tot timpul la cum arătaţi şi pur şi simplu simţiţi-vă confortabil în corpul vostru.

4. Buzele - Cu ele sărutăm, deci mai mult ca sigur sunt privite ca fiind foarte incitante.

5. Simţul umorului - Femeile plac foarte tare bărbaţii care le fac să râdă, deci de ce lucrurile nu ar sta la fel şi invers?

6. Curbele - Care mai este rostul şoldurilor, dacă sunteţi atât de slabe încât nu aveţi?

7. Zâmbetul - Buzele incită, dar şi zâmbetul la fel. Acesta poate fi mult mai puternic decât vă imaginaţi.

p.s. : pareri?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| bogdan72 a răspuns:

1 - da
2 - nu
3 - in general da, dar de la un moment dat nu le mai pot suporta pe cele cu PREA multa incredere in sine, mai au putin si se vad afrodite toate
4 - da
5 - sa zicem
6 - Da!
7 - Da!

| adriang95 a răspuns:

And we have a winner!
Articolul asta dovedeste inca o data ce sex este mai superficial in ciuda tuturor stereotipurilor.
Si PUNCT!

| catablondu a răspuns:

Perfect de acord, o femeie nu are doar sani si fund, ci multe alte puncte sexy.

| December a răspuns:

Da. E perfect adevarat. SI la modul general vorbind cu cat o fata e mai naturala din toate punctle de vedere, cu atat e mai bine si mai apreciatawinking. (de cei ce stiu sa aprecieze ceea ce trebuiewinking ).

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns (pentru December):

Mare dreptate aihappy

| Bibzzz a răspuns:

Cred ca ai dreptate