| blueSky_3324 a întrebat:

Cati parteneri sexuali ati avut pana in varsta de 18 ani?

32 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

0. +

| Rebecca009 a răspuns (pentru Analytical):

Normal ca 0, daca tu visezi numai la barbati care ar putea sa-ti fie tati

| Analytical a răspuns (pentru Rebecca009):

Trebuia sa-mi dau seama ca asa ceva nu s-ar putea uita, nu sunt surprinsa. Si stii ce? Tu niciodata nu vei mai fi ca mine. Nice too see u again.

| Monutza a răspuns (pentru Rebecca009):

rolling on the floor)

| jhonsmyth a răspuns (pentru Analytical):

Esti plina de Harfe ieftinehappy

| Cosminovici18 a răspuns:

Vreo 20 de partenere...din care 10 erau de pe centura si le'am refuzat iar 10 erau dragute dar erau bete de la un pahar de vin...asa ca nu mi-a placut m'au lasat recelaughing

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Pana la 18 ani corpul este inca in dezvoltare deci recomadarea mea este sa nu va incepeti viata sexuala inainte de 18 ani chiar daca legea va permite dupa ce ati implinit 15 ani.

| blueSky_3324 explică (pentru Ofiintă):

Legea? Vreau si eu legea care-ti permite sa-ti incepi viata sexuala dupa 15 ani pls. Ms

| Ofiintă a răspuns (pentru blueSky_3324):

Art. 198. - Actul sexual cu un minor

Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex care nu a împlinit vârsta de 15 ani se pedepseste cu închisoare de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi.

Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex între 15-18 ani, daca fapta este savârsita de tutore sau curator ori de catre supraveghetor, îngrijitor, medic curant, profesor sau educator, folosindu-se de calitatea sa, ori daca faptuitorul a abuzat de încrederea victimei sau de autoritatea ori influenta sa asupra acesteia.

Daca actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a împlinit vârsta de 18 ani, a fost determinat de oferirea sau darea de bani ori alte foloase de catre fãptuitor, direct sau indirect, victimei, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 12 ani si interzicerea unor drepturi.

Daca faptele prevazute în alin. 1-3 au fost savârsite în scopul producerii de materiale pornografice, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 15 ani si interzicerea unor drepturi, iar daca pentru realizarea acestui scop s-a folosit constrângerea, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 18 ani si interzicerea unor drepturi.

Când fapta prevazuta în alin. 1 a fost savârsita în împrejurarile prevazute în art. 197 alin. 2 lit. b) ori daca faptele prevazute în alin. 1-4 au avut urmarile prevazute în art. 197 alin. 2 lit. c), pedeapsa este închisoarea de la 5 la 18 ani si interzicerea unor drepturi.

Daca fapta a avut ca urmare moartea sau sinuciderea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 15 la 25 de ani si interzicerea unor drepturi.

DECI: 15 ANI!

Citeste mai mult: http://www.avocatnet.ro/......etele.html

| blueSky_3324 explică (pentru Ofiintă):

F promt raspuns. Ms

| jhonsmyth a răspuns (pentru blueSky_3324):

Legea iti da voie sa iti incepi viata sexuala la16ani si3luni,asa cum permite sa si te mariti casatoresti legal si chiar sa si muncesti cu contract de muncahappy
Intra pe monitorul oficial al romaniei si gasesti tot ce te intereseazahappy

| Lorenada a răspuns:

Nici unul, deoarece mi-am inceput viata sexuala la 20 ani...

| Monutza a răspuns:

Nici nul, am 17 si pana la 18 corpul meu e in dezvoltare, si am zis ca dupa ce fac 18 ani ma pot gandi la o relatie sexuala cu prietenul meu.happy

| PinkNightmare a răspuns (pentru Monutza):

De fapt corpul e intr-o cont dezvoltare pana in jururl varstei de 20 de ani si totusi de la 16 ani din punct de vedere fizic esti pregatit pentru sex -excluzand cu desavrasire faptul ca din punct de vedere psihic nu esti poate pregatit nici la 18 ani. Dar nu am nimic impotriva decizie tale si good luck sa o duci pana la capat.

| Monutza a răspuns (pentru PinkNightmare):

Multumesc.>:d

| PinkNightmare a răspuns (pentru Monutza):

>big grin

| Monutza a răspuns (pentru PinkNightmare):

kiss

| Ella3133 a răspuns:

Am 16 ani si inca nu am avut vre un "partener sexual" mai am timp destul pentru asta...

| blueSky_3324 explică (pentru Ella3133):

Fb..ma bucur sa vad ca mai sunt si fete care gandesc ca lumea. Bv tie

| Ella3133 a răspuns (pentru blueSky_3324):

Mersi happy

| jhonsmyth a răspuns:

Poi de la13ani mi-am inceput viata sexuala, si sincer am ajuns la concluzia ca dupa ce mori cu atat ramai, cu ce bagi in gura si tragi in PUTAhappy

| blueSky_3324 explică (pentru jhonsmyth):

Foarte adevarat. ultima ta precizare. Ai reusit sa ajungi la concluzia asta la asa o varsta. Dar cati ani ai?

| jhonsmyth a răspuns (pentru blueSky_3324):

22AM,happy

| Deanme a răspuns:

0 parteneri sexuali.

| jhonsmyth a răspuns (pentru Deanme):

Pai cum ai trait, pana acum, uitandute la ziare si husler?

| Oanaa93 a răspuns:

1 happy si el inca este actualul de 3 ani big grin

| Ana2618 a răspuns:

1,cu care am stat 4 ani!

| maly14 a răspuns:

Doar unul care este si in prezenthappy

| icandrream a răspuns:

Pai eu am avut in jur de 7