| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai face daca ai simtii ca persoana iubita nu e fericita langa tine?
Nu aveti prea multe lucruri in comun, dar ai ajuns sa il/o iubesti.
Ai pleca si l-ai lasa sa fie fericit cu altcineva?

Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

Cand nu ai lucruri in comun, cand nu gandesti despre viitor in aceeasi directie, nu e bine sa continui.La un moment relatia se va destrama si vei regreta timpul pierdut.
Daca exista comunicare ambele parti vor confirma ca relatia nu duce spre un viitor fericit.Mai bine ramaneti amici si va vedeti de viata voastra.
Multe cupluri se complac pentru a nu jigni sau pentru a nu-l face pe celalalt sa sufere, dar este gresit. Intr-un final ajungeti la reprosuri si certuri inutile.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde nu e intelegere nu e nimic parerea mea, i-as spune ( draga mea fiecare are un drum in viata poate ca meriti alt drum fara mine si eu la fel )

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ar fi optiunea ei sa plece as lasa-o fara discutii. Dragoste si iubire cu sila nu poate fi accepta de o persoana inteligenta si civilizata.

| neutrino a răspuns:

In aceste conditii relatia nu are de ce sa continue.

| LoveSleep a răspuns:

Aș lăsa-o pe ea să decidă dacă rămâne cu mine sau nu.

| drogh a răspuns:

Daca el nu este fericit langa mine si observ asta, nu am incotro. Dragostea cu sila nu se poate! Decat sa stiu ca ma tradeaza pe la spate din cauza faptului ca nu isi mai simte vreun culcus in fiinta mea, mai bine o las moarta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Pana aici a fost. Ai grija de tine."

Nu stiu de ce, dar avatarul tau imi aduce mereu cu aia de la 3DG.

| FrumoasaTa a răspuns:

Nu e logic sa continui daca nu aveti chestii in comun, inseamna ca nu aveti nici un viitor impreuna, totul ar fi ceva monoton si plictisitor. Alegerea e a ta

| Lifestrong1618 a răspuns:

I-as oferii libertate, Vorba aia "Daca iubesti pe cineva lasa-l liber, iar daca se va intaorce inseamna ca este al tau, daca nu inseamna ca niciodata nu a fost"