| Gabi_6377 a întrebat:

Daca iubesti cu adevarat, si relatia se sfarseste dintr-un motiv sau altul, in conditiile in care ai iubit cu adevarat, ai vrea sa mai sti ce mai face persona iubita, daca este bine sau e fericit/fericita cu altcineva?

Răspuns Câştigător
| yoyodedeea a răspuns:

Nu m-as interesa in mod special, dar m-as bucura sa aud ca ii merge binehappy...pana la urma drumurile s-au intersectat intr-un punct

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu, depinde de fire! Important este ca despartirea sa fie facuta inaintea aparitiei urii intre cei doi!

| Pho3nix a răspuns:

Da. As fi interesat sa vad daca e bine, sanatoasa.
In cazul in care inca o mai iubesc, m-as interesa sa vad si daca e fericita cu altcineva si daca da, m-as bucura. Chiar daca ar durea enorm, dar macar stiu ca e fericita.

| Gabitza a răspuns:

Da! Categoric! Cum sa zici ca iubesti si apoi sa nu te mai intereseze persoana respectiva? Inseamna ca nu ai iubit! Inseamna ca a fost ceva ce nu a insemnat prea mult! Eu inca mai vorbesc cu prima mea iubire! Suntem prieteni, avem incredere sa ne povestim unul altuia problemele si inca ne intereseaza daca celalalt e fericit, daca e ok, daca e suparat! Deci, e o chestie normala si fireasca! happy

| impossible_9700 a răspuns:

Eu zic ca da. Si eu ma gandesc destul de des la acea pers...chiar daca a trecut mai mult de un an. Si chiar imi doresc sa fie fericita.

| Eee_7625 a răspuns:

Daca ai tinut mult la aceea persoana normal ca vrei sa te interesezi de starea ei ce mai face si ma rog. da daca te-a dezamagit si numai vrei sa auzi de ea e mai bien sa rupi orice legatura.
sper ca ti-am fost de ajutor;*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori da. pentru ca o data ce incepi sa tii la o persoana si stii aproape tot ce face si cand face, te cam framanta aspectul asta. Nu poti uita anumite persoane speciale din viata atunci cand iti propui, ci timpul le va rezolva pe toate.