| Isabela91919911991 a întrebat:

Buna, as vrea sa ma ajutati va rog.
Sunt impreuna cu el de 4 luni si acum cateva zile am incercat sa facem sex (pentru mine a fost prima data) iar pentru el nu. Avem o diferenta mica de varsta deci el a mai trecut prin astea. Inainte sa o incercam de adevaratalea noi am mai incercat in pat de doua ori dar nu am putut duce pana la capat pentru ca ma durea si nu eram destul de uda. Tin sa mentionez ca el nu mi-a facut nici un preludiu, el doar sarutandu-ma si sa-mi atinga sanii ca partea de jos, nu. Iar acum cand am reusit am avut noroc ca eram uda pentru ca la fel, nici un preludiu. Sa ma atinga jos sau sa coboare capul…nimic.
Si ma gandesc ca poate e genul ala de ii este scarba sau e egoist si face totul doar pentru el? Totusi din cate mi-a zis el, le are cu sexul dar deloc nu mi-a facut pe plac desi bagam apropo cum as vrea…
Pot sa zic ca mai bagase degetele pentru ca ii ziceam eu sa faca asta dar dupa cateva secunde lua mana de acolo…nu scoteam vreun sunet pentru ca nici nu-mi place sa mimez dar nici ca facea el ceva bine…as vrea sa deschid subiectul asta cu el dar imi este jena pentru el, ca dupa o sa faca doar ca i-am spus eu..sau poate ca e doar egoist si spune ca nici eu nu i-am facut ceva ca sa-mi faca si el mie…ce as putea sa fac? Am stat cu orele in pat amandoi încălziți dar cel mai putin eu si ii ziceam ca nu sunt destul de uda si trebuie mai mult preludiu dar el continua doar sa ma sarute…si sa mai adaug ceva ca a inainte sa reusim noi, cand am mai incercat, el a bagat odata fara prezervativ si mi-a spus abia dupa ca a facut asta si am stat cu frica dar nu s-a intamplat nimic. M-a deranjat ca a spus abia dupa iar motivul lui a fost ca a incercat fara ca sa intre mai bine…ajutati-ma ca innebunesc.

21 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu nu cred ca el e ceea ce iti trebuie tie, nu cred ca sunteti compatibili in pat. Da, tu ai nevoie de un om caruia sa ii placa pasarica din toate punctele de vedere, adica sa-si doreasca sa mearga cu limba acolo jos, sa manance prajiturica ...si e evident ca lui nu-i place. Se poate eventual adapta daca ii ceri tu, dar nu va fi niciodata la fel ca atunci cand cineva iti face sex oral din placere...vei simti ca o face fortat.

| Isabela91919911991 explică (pentru wildthing):

Asta zic…eu nu pot sa trag concluzia asta direct ca nu sunt sigura dar la asta ma gandesc si eu…si sincer mi ar parea rau

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-ti iubitul ca asta nu va fi niciodata capabil sa-ti faca vreun preludiu, fiindca nu vrea, iar o partida sexuala fara preludiu este de nerecomandat, fiindca va fi dureroasa si te va marca pe viata.

Folositi prezervativele puse pe organele sexuale, ca-n felul asta nu miroase nimic si nu se pune gura pe secretiile care ies din penis sau vagin, deci sexul poate fi placut si chiar satisfactor.

| Robert2526 a răspuns:

Spune-i ce iti doresti, ce e mare lucru. vrei sa iti faca oral? spune-i pe direct

| Isabela91919911991 explică (pentru Robert2526):

Da dar pare fortat daca ii spun sa faca, nu stiu nici eu ce sa fac ca sunt multe pareri

| Robert2526 a răspuns (pentru Isabela91919911991):

Eu cred ca are nevoie sa ii zici ce vrei. Sincer nu pare prea experimentat, cred ca e mai virgin decat tine happy

| Isabela91919911991 explică (pentru Robert2526):

Meh ce sa mai zic? cred ca rup legatura cu el ca si asa din cate vad, isi pune mai nou prietenii pe primul loc iar de mine uita?

| Robert2526 a răspuns (pentru Isabela91919911991):

Cum crezi, eu cred ca renunti cam usor, dar...decizia ta

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu prea are experienta daca nu stie cum sa te trateze. Da, conteaza ca sexul sa fie placut pentru amandoi, dar femeia e mai importanta, pentru ca e mai greu de satisfacuta. Ar trebui sa iti schimbi partenerul, pentru ca e clar ca nu simte sa faca ceva ca tu sa fii fericita. Degeaba il iubesti si te simti atrasa de el fizic, daca el e bolovan in pat si asteapta doar sa-si dea el drumul.
Inteleg de ce te-ai simti injosita sa ii faci tu sex oral acum, mai ales ca el nu se preocupa deloc de preludiu si sa te satisfaca. Sunt foarte importante grija si atentia in timpul sexului si ai nevoie de un partener care sa fie asa cu tine, ca sa poti simti si tu sa ii oferi acelasi lucru. happy

| Madaxo97 a răspuns:

El zice ca le are cu sexul auzi, e expert laughing se vede ce bine le are daca nici un sex oral nu e in stare sa iți facă. Bineînțeles, trebuie sa fie reciproc, ai putea sa il pui la încercare sa ii oferi tu prima sex oral, apoi vezi cum reacționează, daca îți face si el ție. Comunicați foarte mult, spune-i ce nu îți convine, ce îți place, ce nu îți place, așa trebuie sa meargă lucrurile ca sa fie totul bine, si el la rândul lui sa iți spuna ce ii place, ce nu, de ce nu vrea sa faca anume lucru, etc. Asta cu scârba nu există, atât timp cat ești curată, epilata acolo nu are scuza sa ii fie scârbă, doar daca e gay poate, dacă zici ca nici mâna nu pune happy

| wildthing a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu, nu trebuie sa fie reciproc, in nici un caz nu trebuie sa ii faca ea prima si in principiu nu trebuie sa ii faca deloc daca nu-i place. Sex oral ar trebui sa-i faca doar el ei. Un barbat adevarat isi trateaza iubita ca si cum ar fi o printesa.

| Madaxo97 a răspuns (pentru wildthing):

"Un barbat adevarat isi trateaza iubita ca si cum ar fi o printesa." - așa este, dar băieții din ziua de azi nu mai vor sa preia inițiativa sa faca așa ceva, sau si daca o fac, au pretenția sa se ofere si înapoi.
E doar părerea mea, nu mi se pare nimic greșit dacă este reciproc, când iubești nu există" te iubesc dar imi e scârbă de tine", nu consider nimic rau daca o fată face sex oral, nu devine mai "murdară", e ceva normal, nu vad problema, de ce doar bărbatul sa facă? Care e logica? Într-un act sexual amândoi trebuie sa fie implicati, nu femeia sa stea ca prințesa, ca lemnul sa nu faca nimic si sa aibă pretenția numai de la bărbat sa ii facă de toate, eu așa consider. Iar daca tipul e mai timid sau mai rușinos, neexperimentat, ar putea sa preia ea inițiativa, daca vrea bineînțeles, nu vad problema.

| wildthing a răspuns (pentru Madaxo97):

Eu consider ca o femeie se "murdareste" daca suge p0ola.

| Isabela91919911991 explică (pentru Madaxo97):

Faza e ca nu imi place sa i fac oral, doar dupa o perioada lunga de relatie..ma simt injosita oarecum daca i fac si plus ca abia de am facut pentru prima data si as vrea sa nu grabesc lucrurile.

| Isabela91919911991 explică (pentru Madaxo97):

Totusi dupa cum am spus, dupa o perioada lunga de relatie m as simtii eu pregatita sa i fac oral pentru ca ma simt oarecum injosita…i as putea face orice pe placul lui doar ca imi trebuie un timp sa stiu ca e băiatul potrivit. Dar totusi sper si eu la ceva, poate ca el se asteapta sa i fac oral si ar fi aiurea sa-i spun asa random "vezi ca oral nu ti fac ca imi trebuie timp" cand de fapt el poate nu vrea si cad eu nasol..parca e o parodie? as vrea sa fie bine intre noi

| Madaxo97 a răspuns (pentru wildthing):

Concepție foarte greșită, sexista chiar, dar in fine, fiecare cu părerea lui

| Madaxo97 a răspuns (pentru Isabela91919911991):

Te înțeleg, e normal sa te simți puțin înjosita la început, mai ales ca vezi ca el ca bărbat, nu face primul pas in direcția asta, e un pic aiurea. Esti genul de fata care vrea sa facă oral, dar doar unui singur bărbat toată viata si vrei sa te asiguri ca el e alesul înainte sa ii faci sau ceva gen, e ok, nu e problema la tine oricum. Un bărbat când te iubește, te adoră cu tot sufletul iți va săruta fiecare centimetru de pe corp, nu doar acolo jos. Va avea un sentiment ca si cum ar vrea sa "te mănânce cu totul", nu știu daca m-am exprimat bine laughing Cum am mai zis, nu exista te iubesc dar imi e scârbă, dacă nu îți face oral probabil nu te iubește, sau nu te iubește suficient încă, poate si el, la fel ca tine, mai are nevoie de timp, nu stiu ce sa zic. Sau poate pur si simplu nu sunteți compatibili sexual, vreți lucruri diferite pe care niciunul din voi nu e dispus sa le ofere unul altuia. happy

| wildthing a răspuns (pentru Madaxo97):

Femeile si barbatii nu au fost, nu sunt si nu vor fi niciodata la fel.

| fata357 a răspuns:

Buna. Poate el te-a mințit că a mai făcut-o cu alta fata, și nici el nu știe cum ar trebui sa funcționeze..sau pur și simplu nu ii place să facă sex oral...
Referitor la preludiu, și sărutatul și mângâierile pe sâni sunt incluse in preludiu, dar dacă tu nu ești suficient de uda, nu ar trebui sa îl lași să o bage, și să îi spui că mai ai nevoie de preludiu.
Esențial, este sa fii sinceră cu el și să îi spui ce și cum, pentru că dacă te ascunzi nu ajungi la nicio plăcere cu el. Concluzia fii sinceră și deschisa cu el.
Mult succes!

| Aurelian321 a răspuns:

Dacă nici din vorbe nu va puteți înțelege în pat, abandonează barca.

| Siderat99 a răspuns:

1. Întotdeauna e vina băiatului. Vorbește un băiat.
2. E clar că nu prea are experiență.
3. Dacă chiar ții la el poți să încerci să-l înveți ce să facă și ce vrei să facă sau poți să găsești un partener mult mai experimentat.
4. Dacă totuși vrei să încerci cu el și să continui cu el ar fi câteva idei de bază:
a) O igiena impecabila. Cand zic impecabila in special in zona intima spalat cu sampon de foarte buna calitate si corpul si tot sa miroasa impecabil. Sunt samponuri si sapunuri care in combinatie cu pielea dau un miros mai dubios care poate sa taie cheful, deci baie/dus inainte si dupa preferabil cu samponuri si uleiuri de calitate.
b) lubrifiant. Folositi intotdeauna lubrifiant nu va bazati doar ca se uda de la natura. Penisul uns cu lubrifiant sau ulei de masaj si vulva inainte de contact.
c)Pentru preludiu cel mai bun preludiu e sa-l pui si sa-l lasi sa te linga peste tot. Pe coapse pe fese, pe sani, pe gat, in ureche, pe degete etc. Peste tot. Linsă 15 minute bine din cap pana in picioare te uzi ca mediterana. Se poate ca anumite zone sa fie mai sensibile sa te gadile il directionezi spre zone mai ok sau te inveti sa mai si tolerezi senzatia de gadilit.
d) Prezervativele daca folositi prezervative si nu alte mijloace de protectie in general taie mult din placere. cele mai ok sunt cele de la durex thin ceva de genu https://superlove.ro/......ic-54-pack Daca partida dureaza mai mult de 10-15 minute trebuie lubrifiat din nou, daca dureaza mai mult de vreo 20-25 schimbi prezervativul. Prezervativele se pot rupe destul de usor dupa o folosire intensa si fara lubrifiere adecvata. Preferabil sa nu finalizeze inauntru cu prezervativ. Cand ajunge destul de aproape de orgasm il scoate din vagin si finalizeaza pe exterior.
d) Dupa un preludiu ca la carte, o igiena ca la carte si un lubrifiant bun nu se pune problema sa nu aveti parte de o partida buna.