| alexutza222 a întrebat:

Ce alte metode de contraceptie sigure si usor de folosit exista in afara de anticonceptionale si prezervativ?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Soseta sau pachetul de biscuiti

| darrio2007 a răspuns:

Steriletul.Dar cu anumite precautii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai simpla si mai usor de folosit decat prezervativul nu ai sa gasesti niciodata... poate doar abstinenta

| alexutza222 explică (pentru suntserios):

Inafara de abstinenta.

| corbulalbrosu a răspuns:

O metoda contraceptiva de moment de scurta durata ca si prezervativul, este oferit de ovulele spermigene care folosite corect asigura o protectie apropiata/similara cu cea oferita de prezervativ. Cea mai sigura metoda care ofera si cel mai inalt grad de protectie la ora actuala se obtine prin folosirea inelului contraceptiv intravaginal NuovaRing care emite in mod continu hormoni, (24 din 24 de ore) si care intra imediat in sange prin mucoasa vaginala. Prin acest mod sunt eliminate neplacerile si grija administrarii zilnice si mereu la ore fixe pe cale bucala a pastilelor anticonceptionale. Vezi urmatoarele materiale: http://www.contraboli.ro/inele-contraceptive-intravaginale-video/ sau http://www.sfatulmedicului.ro/......onala_8387