| madykary a întrebat:

Care sunt cele mai sigure metode de protectie impotriva sarcinii in afara de anticonceptionale si prezervativ...mchappy

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Inafara de prezervativ si anticonceptionale.parerea mea este ca ovulele pharmatex sau contracept-M sunt foarte bune. Eu am luat o perioada bune de timp ovule si nu am avut niciun fel de probleme, doar ca inainte de a folosi aceste ovule nu trebuie sa iei vreun antibiotic pentru ca nu isi mai fac efectul.Citeste pe net mai multe despre ele. Bafta

| madykary explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc frumos! deci daca folosesc ovule ce alimete sau ce nu trebuie sa fac pentru a functiona cum trebuie! un ovul te protejeaza timp de mai multe contacte sexuale? sau doar o data? multumesc frumos :*

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru madykary):

Nu conteaza ce mananci.Se utilizeaza un ovul inainte de fiecare act sexual. Ovulul se introduce profund in vagin. Se asteapta pana cand ovulul s-a dizolvat complet (5-10 minute), inainte de actul sexual.
Protectia asigurata este de 4 ore. In cazul unui nou contact sexual se utilizeaza un alt ovul. Nu se utilizeaza sapun pentru spalare, deoarece spermicidul este distrus. Deci atunci cand te speli, te speli doar cu apa. Dupa doua ore, te poti spala calumea, cu sapun. Aceasta metoda reduce considerabil riscul sarcinii avand o eficacitatea mare daca se respecta modul de utilizare.

| madykary explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc draga mea:*:*:*

9 răspunsuri:
| BDorin a răspuns:

Abstinenta

| Andr3yyy94 a răspuns:

Steriletul, desi nu este foarte sanatos pentru viitor, ligaturarea trompelor

| Manuela28 a răspuns:

Sa nu te futiii rolling on the floor))

| madykary explică (pentru Manuela28):

Ce tampita estiwinking
daca esti inculta stai in banca tawinking

| madykary explică (pentru Manuela28):

Daca nu stii sa-ti dai cu parerea, sfatul meu este sa ''stai in banca ta'' nu te-a pus nimeni sa-ti dai cu parrea neaparatwinking eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar sfatul meu este sa te abtii de la comentarii inutilewinking

| madykary explică (pentru Manuela28):

Daca ai 12 ani vezi-ti de treaba tawinking nu da tu cu parerea la fete de 20 aniwinking esti copilawinking