| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Ce anticonceptionale folositi? Ati fost la medic pentru a vi le prescrie? Daca folositi doar anticonceptionale, e ok daca partenerul ejaculeaza inauntru?
Multumesc

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu folosesc anticonceptionale de frica sa nu ma ingras dar stiu ca trebuie prescrise de doctor si dupa o anumita perioada de cand le iei esti protejata si riscul de a ramane insarcinata e de 1%

| Alexandru0007 a răspuns:

Prezervative

| Azµre a răspuns:

Depinde de anticoncepționale de cât de puternice sunt.
Da sunt recomandate de câtre medic, dar pentru alte scopuri au fost recomandate și anume chisturi ovariene.
Acum nu le lua de capul tău, fă cun control la medic. Luate aiurea pot provoca dereglări nu zic de faptul că dacă iei unele care nu le acceptă organismul dai într-o metroragie sau altceva mai rău. Așa cel puțin ai medic care răspunde, altfel ești tu trasă de păr.