| annonim_7360 a întrebat:

Dacă iau anticoncepționale și partenerul ejaculează înăuntru. câte probabilități să rămân însărcinată există?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca le iei prescrise de ginecolog, corect si fara a lua alte pastile care sa le interfereze, riscul de sarcina est efoarte mic, in jur de 0, 5%.

| Papusik a răspuns:

Daca anticonceptionalele sunt prescrise de medic si le iei la ore fixe sau cu intarzieri de maxim 1 h nu sunt sanse sa ramai insarcinata decat 0, 5%.

| Merry24 a răspuns:

Depinde de anticonceptionale...eu am luat melleva 35 timp de 2 ani si nu am ramas desi el a ejaculat foarte mult...stai linistita.

| MariaIoana a răspuns:

Buna, daca iei anticonceptionalele regulat, adica la aceeasi ora zilnic si fara sa uiti nici una, nu ramai insarcinata happy Eu am folosit, si si-au "facut efectul" chiar de la prima pilula.happy

| AliceDC a răspuns:

Desi probabilitatea se reduce, exista probabilitatea de 15% sa ramani insarcinata, anticonceptionalele sunt pana la 85%sigure uneori nici atat, cel mai sigur este prezervativul iar daca nu vrei sa-l folositi mergi la un ginecolog sau la un cabinet de planing si discuta despre alte metode contraceptive.nu uita "faci ce vrei dar fa-o cu cap"

| Annya_4157 a răspuns:

Pai daca iei anticonceptionale nu sunt sanse sa ramai...