| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac dupa ce am aflat ca iubita mea (fosta acum) m-a mintit timp de 5 luni, efectiv m-a inselat? Eu inca mai am sentimente pentru ea, deoarece nu m-ar afectea atat de mult ca nu mai este a mea si ma deranjeaza ca ii vad in fiecare zi impreuna pe cei 2. Prietenii imi spun ca a tinut mult la mine si inca mai tine. Ar fi posibila o reintoarcere? Un sfat? Orice... chiar as avea nevoie :-)

Răspuns Câştigător
| cocolina a răspuns:

Hm... e greu de spus, sa inteleg ca ea este acum cu alt baiat? nu prea cred ca atinut la tinehappy atunci cand ti cu adevarat la cineva nu poti sa inseli. Eu zic sa lasi putin lucrurile asa, sa vezi daca ea va face un pas spre tinehappy daca nuhappy asta este.sentimentele se ofera doar celor care meritahappy bafta!

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Las-o balta, ce-ti spune prietenii e abureala ca nu li s-a intamplat lor, cauta-ti alta, e rea de musca il va insela si pe celalalt.

| EUSIATIT a răspuns:

Esti marbat? unde scuipi nu...[sfat de la o femeie] ok gasesti alta Nu sau terminat fmeilept ca facindu ti o data vei avea frica ca se va repeta [ si poate asa va fi ].

| mihaela_7412 a răspuns:

Buna stii daca tinea al tine nu se mai baga cu altu si incerk sa se impace cu tine si ea vede ca u tii al ea si ea e cu eltu un sfat cautati si u alta si o sa vezi daca ii pasa, nu te lua dupa ce sp prietenii ca nah u stii cum si ce ai avut cu ea daca a tinut sau nu, dar cand tii la cineva nu cred ca il inseli nu?
crezi nu merita in ziua de azi sa stai sa suferi mai ales daca ea e cu altu si u stai si sufeir vezi-ti de viata ta ce o fost fost si gata pup

| Gigiku a răspuns:

Am fost impreuna 2 ani... multumesc pentru raspunsuri... sunt foarte ajutatoare. astept si parerea celorlalti.

| Gigiku a răspuns:

Dupa cum zice cocolina, cred ca o sa las putin lucrurile asa, sa vad daca face un pas inapoi. daca nu, este adevarat, "sentimentele se ofera doar celor care merita". Multumesc foarte mult, m-ati facut sa gandesc altfel.

| ♫ Zย ς ķ α ♫™ a răspuns:

De indata ce te-a inselat de preferat ari fi sa ii arati ca nu iti pasa happy ca ea acum face parte din trecut si daca prietenii ti-au spus ca tinea la tinewinking at de ce te-a inselat? nu te-ar fi inselat daca ea chiar ar fi tzinut cu adevarat la tinewinking sfatul meu este...mergi mai departewinking ea este oke u ai de suferit cauta o alta fatawinking :* dar uite niste sfanturi nu te grabiwinking iesitzi in oras la un suc sau prajitura prin parc si discutatziwinking aflati lucruri unu despre celalalt daca va potrivitzi puteti fi impreuna dar intai fi sigura ca nu vei patzi si cu ea ce ai patit cu fostawinkinghappy:* succeshappybig hug :*!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
Inteleg ceea ce spui, am un prieten care a trecut prin aceeasi situatie ca si tine, el s-a impacat cu ea dupa un timp in care a insistat ca ea sa il accepte, insa pe termen scurt sitatia cu inselatul s-a repetat, ea l-a inselat de cate ori a putut si in momentul asta, s-au despratit dupa 6 ani de relatie asa... cu franturi si inselat...

Se poate ca prietena ta sa nu fie asa, si daca ar fi dupa mine as zice sa mai incerci inca o data, daca tine la tine si vede ca ai trecut peste(e posibil sa fie cu tipul cu care e acum doar pentru ca sa gandeste ca la tine nu mai are nicio sansa) probabil o sa fiti impreuna!
Daca insa vezi ca se repeta si a 2 oara sa te insele renunta!
Pacat a nu ai precizat si cam cat ati fost impreuna, atunci raspunsul poate fi altul...

Bafta mare si sa ne zici ce ai facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm, deci ati fost 2 ani, destul de mult daca stau sa ma gandesc ca te-a inselat, te-ai gandit ce nu i-a mai convenit de a facut asta?

Oricum, prietenul de care am spus a fost inselat dupa 8 luni si s-au impacat si despartit mereu din aceeasi situatie...

Ce explicatie ti-a dat ca te-a inselat? as fi curioasa sa vad de ce inseala asa o fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer esti cam fraier, incearca sa te razbuni pe ea, adica sa te :* cu prietena ei cea mai buna in fata sau ceva de genu, si baieti nu trebuie sa aiba sentimente, adica sa nu puna la suflet orice, daca fata nu mai vrea ghinionu ei.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai gandeste si tu era logic ca nu te merita si mie mi s-a intamplat am suferit ceva timp dar am trecut de mult peste pur si simplu era o excroaca sentimentala care nu te merita, asteapta sa treaca un timp si vei vedea ca o vei uita.

| Cipca a răspuns:

Sincer...laso ar fi mai bine pentru tine.