| ahgogogo a întrebat:

Am fost cu un baiat 1 an de zile, el fiind cu vreo 4 ani mai mare ca mine, acest baiat a insemnat foarte mult pentru mine deoarece m-a ajutat sa trec peste despartirea de un fost prieten la care am tinut enorm.In fine acest baiat cu care am fost 1 an,in cele din urma am aflat ca m-a inselat desi o cunoasteam pe persoana cu care m-a inselat(aceasta fiind cea care l-a despartit de fosta iubita)si stiam ca nu e nimic intre ei mai bine zis el o foloseste, isi bate joc de ea, iar ea fiind prea indragostita de el ii accepta toate jicnirile si iar vine la el....intre ei niciodata nu a fost nimic serios,deoarece ea e putin cam curvulita se culca cu toti prietenii lui,dar desi stiu acest lucru,ma deranjeaza ca inca are deaface cu ea si nu pot sa trec peste desi stiu ca,cu mine nu e asa,niciodata nu s-a comportat urat, in fine in cele din urma m-am despartit de el, iar vreo 6 luni nu am mai vorbit sau vazut absolut deloc,acum dupa cateva luni iar a inceput sa-mi dea mesaje(afland ca eu plec din tara)sa ma sune,sa-i spuna prietenei mele cea mai buna ca tine la mine,ca ar fi vrut sa ma ia de sotie,ca eu nu sunt ca aia cu care se culca el,ca de aia doar isi bate joc,ca inca ii pasa de mine desi nu mai suntem impreuna,iar desi am crezut ca am trecut peste,mi-am dat seama acum ca nu,si vorbele astea m-au bulversat aducandu-ma de unde am plecat, sincer eu chiar nu mai stiu ce sa cred si acum vine intrebarea mea pentru voi, ce credeti tine la mine baiatul asta s-au doar vrea sa profite de mine?! Dau FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| KinderRM a răspuns:

Bună.

A ţinut neeapărat şi s-a întors la curva aia pentru a-şi satisface plăcerile, spun eu. Când a terminat a vrut să se întoarcă, dar uite că este deja prea târziu. El s-a bazat pe faptul că tu înghiţi orice vorbă, orice faptă şi îl vei ierta şi de data aceasta cum probabil ai mai făcut-o când ţi-a greşit. A profitat de tine în cea mai mare parte a timpului, dacă te iubea să spunem că se leagă ceva ceva după un an de zile, nu făcea ce a făcut. Chiar nu este o dovadă de iubire/încredere. Ce a fost, a fost. Sfatul meu este să priveşti înainte şi să îl laşi în durerea lui acolo. 6 luni nu vorbiţi şi dintr-o dată : ' iartă-mă. '? Serios acum, aşa prost e? Dă totul uitării, concentrează-te pe viitor şi nu mai pe viitor! Trecul este trecut. Timpul înapoi nu îl mai poţi da. Nu regreta. Regretele sunt pentru morţi!

| ahgogogo explică (pentru KinderRM):

Da deci e uimitor in sensul rau ceea ce face el, fiindca atata timp nu s-a gandit macar sa dea un sms sa ma intrebe daca mai traiesc si dintr-o data o face acum dupa atat timp, nu stiu ce e cu el sincer, ce e rau e ca ma bulverseaza chestiile astea, eu inca mai am sentimente pentru el dar imi dau seama ca nu se merita

| KinderRM a răspuns (pentru ahgogogo):

Dacă ştii că nu merită, lasă-l şi gata. Se poate. *

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un farsant, poti sa-i blochezi numarul si sa-i zici la prietena ta ca nu mai vrei sa auzi nimic din partea lui

| ahgogogo explică (pentru mgtow):

I-am spus prietenei mele sa-i transmita ca nu ma mai intereseaza nimic in ceea cel priveste iar el tot insista cu sms-uri si am iesit intr-o seara si m-am intalnit intamplator cu el desi nu voiam deloc sa-l mai vad si se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna...eu il resping el tot ce stie face, si lucrurile astea ma bulverseaza rau de tot, simt ca ma intorc de unde am plecat!

| mgtow a răspuns (pentru ahgogogo):

Atunci denuntal la politie sa il astampere

| DeeaMarry a răspuns:

Si daca ar tine la tine, ce? Desi ma indoiesc.
Ti-a demonstrat deja ce fel de "barbat" e. Chiar ai nevoie de unul ca el langa tine?!

| Happyjump a răspuns:

Sunt doar vorbe goale, nu fii proasta! Nu te întoarce la el! E un afemeiat care vrea doar sa te folosească!

| anamary a răspuns:

"Indragostirile" imediat dupa despartiri sunt FOARTE periculoase.Practic...cand esti deprimata si suparata, orice lucru minor pe care il face un baiat pentru tine ti se va parea incredibil.De aceea, te-ai indragostit de el foarte mult, pentru ca te-a ajutat sa treci si sa uiti de fostul.Cand esti suparata, gandesti altfel decat atunci cand esti ok.Adica,ce vreau sa spun eu este ca inainte sa incepi sa te gandesti la o relatie cu un alt baiat...trebuie sa fi sigura ca ai trecut peste fostul, tu singura, nu cu ajutorul lui.Eu am mari indoieli in fidelitatea acestui barbat,cred ca ar trebui sa-i injectezi fidelitatea in sange daca il vrei langa tine.Ia-ti o vacanta de cateva zile,plimba-te SINGURA si gandeste-te bine,citeste, practica un hobby, poti chiar si sa iesi cu prietenii. Vezi cum iti este fara el, fi fericita si doar cand te-ai vindecat de "dragoste" si frustrari gandeste-te la o noua relatie, fie cu el fie cu alt barbat.