| Aleqa a întrebat:

Ce as putea face cand simt ca imi ies din fire daca sunt cu prietenul meu? Adica, am avut un iubit... la care am tinut enorm si si-a batut joc de mine. Nu vreau sa imi aduc aminte cum deci e destul atat. De fiecare data cand ma uit la poza celui din prezent ma iau toti nervii, practic imi vine sa sparg monitorul si daca ma vad cu el ma simt ciudat, imi vine sa urlu si sa plang straight face,. iar daca ma gandesc la cel din trecut, ma simt bine, imi vine sa il sarut tot timpul, imi vine sa il strang in brate si sa nu-i mai dau drumul... nu stiu ce sa fac si nici nu stiu ce simt. Deci ce as putea face?

Multumesc, fundita kiss.

Răspuns Câştigător
| selena05 a răspuns:

Sal! Pai eu cred ca explicatia este urmatoarea : te-ai combinat cu actualul pentru ca in mintea ta a fost ca asa il uiti mai repede pe fostul care si-a batut joc de tine, insa pe actalualul nu il poti iubi pentru ca inca nu te-ai vindecat de fostul chiar daca si-a batut joc de tine inimii nu ii poti poruncii sa se opreasca pe loc si sa nu mai simnti nimic in plus de asta crezi sau nu noua fetelor in general mai ales la adolescenta ne plac baietii rai care ne fac sa si suferim nu doar care ne pupa peste tot si sunt finuti pana la D.zeu, ciudat dar astea suntem in general:d "ciudate". Solutia din punctul meu de vedere este urmatoarea pe actualul nu are rost sa il incurci pentru ca este clar nu ai nici o treaba cu el si nu iti place deci mai bine o perioada singura iesi cu fetele pe afara la terasa, mergi la shopping, vezi un film, fa alte activitati care te binedispun si lasa timpul sa vindece inimioara. Sper ca ti-am fost de folos te pupic si ai grija de tine, cu rabdare o sa gasesti o persoana speciala!

| Aleqa explică (pentru selena05):

Multumesc muuultt, Selenutsa;**. Cred ca sfatul tau m-a facut sa inteleg totul. Mersi ca mi-ai cam schimbat viata chiar si cu un sfat online happy.

| selena05 a răspuns (pentru Aleqa):

Ma bucur ca ti-am fost de folos! Mult succes si intr-o zi ai sa il gasesti pe cel potrivit tie, acel "special, unic" si restul or sa fie doar amintiri happy te pupic ai grija de tine

5 răspunsuri:
| Ina_7071 a răspuns:

Idem...stai singura o perioada. happy

| bObby123 a răspuns:

Eu zic sa ii zici lu actualu ca nu ti la el. si sa va despartiti, daca continui tot asa o sa ii iei locul fostului si o sa iti bati joc de el... gandeste-te cum te-ai simtit tu!

| neutrino a răspuns:

Ai face bine sa-i dai drumul actualului. Ti-ai batut joc de el. Sa-i spui acest lucru.