| Đεмоη a întrebat:

Ce as putea face sa o uit.? o iubesc foarte mult dar sunt constient ca nu pot face absolut nimic sa o am din nou.Iar pentru mine este foarte dificil sa incep o noua relatie pentru ca sunt un tip retras, timid..Prieteni nu am deloc nici macar unul.Ea pentru mine a fost totul..Prietena/sora/mama/iubita..dar din pacate toate astea au fost doar din partea mea, ea acum este cu fostul ei prieten cu care a stat 3 ani. Vreau sa o uit pentru ca sunt foarte constient ca nu mai pot fi cu ea.Eu am o situatie dificila si cu familia si tocmai de aia am spus ca a fost sora,mama, iubita..Si chiar am crezut ca ea ma intelege (: ..Am avut atat de multa incredere in ea ..si este si normal sa imi fi dorit sa fie mereu cu mine, ma facea sa uit de tot..imi era de ajuns numai sa o privesc..nu mai spun cand ma tinea in brate eram intr-o alta lume..Eu sunt o fire care pune la suflet foarte repede si daca incep sa iubesc imi este atat de greu sa renunt..sa uit. ..Am crezut ca merita toata iubirea mea, dar pana la urma am inceput sa cred ca a stat cu mine doar sa incerce sa treaca peste o perioada grea..Am pierdut destule lacrimi din cauza ei si stiu ca nu a meritat.dar poate daca ar fi fost sincera cu mine nu o iubeam atat..vezi tu..asta nu inteleg eu niciodata la oameni, de ce nu sunt sinceri.

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Si eu cred ca doar te-a folosit pentru ca daca te iubea cu adevarat nu ar fi renuntat atat de usor la tine pentru fostul. Nu vreau sa te dezamagesc dar langa tine a crezut ca il poate uita si ca poate trece peste si ca isi poate gasi un prieten de incredere, pe care se poate baza si ii poate spune ce are pe suflet dar tu de ce nu i-ai spus ca ai inceput sa o iubesti? poate ca nu si-a dat seama. Problema e ca acum nu ai ce sa mai faci, nu te poti baga intre ei, daca chiar o iubesti trebuie sa accepti ca ea este fericita langa el. Din pacate a profitat de bunatatea ta iar singura solutie ar fi sa incerci sa nu iti mai pese sa faci orice altceva ca sa nu iti aminteasca de ea. Incearca sa te apropi de altcineva care chiar te va merita.winking

| Đεмоη explică (pentru Aηηy):

Cum sa nu stie ca o iubesc (: doar a fost iubita mea..am dormit impreuna si multe altele..Stia foarte bine ca o iubesc si eu la randul meu stiam ca ma 'iubeste'..Si stiu ca a stat langa mine sa treaca de o perioada mai grea, asa m-am si exprimat, doar ca mi-am dat seama dupa ce a "plecat"..Nu prea am de cine sa ma apropii, a inceput sa imi fie teama de relatii deja pentru ca m-am saturat sa sufar pentru nimic.Si totusi nu suport sa fiu singur..Ma inebuneste starea asta

1 răspuns: