| barbieboy a întrebat:

Ce ati alege dintr-un Nokia E97 si un Iphone 4? Nu e problema de ban. As vrea si sa detaliati.

Răspuns Câştigător
| TheSpecialOne a răspuns:

Eu intre I4 si Nokia as alege. niciunul. In ziua de azi smartphonurile Nokia sunt cele mai penibile. Uita-te si tu pe GSMARENA la relase date:2009... e de 2 ani nokiau'. Si are procesor de 434 adica varza, ecran TFT si mai varza si OS SYMBIAN praf...
Uite daca vr un tel only touch BUN ia-ti Samsung Galaxy S2, HTC Sensation, LG Optimus 2X, Samsung Galaxy S1 iar daca nici unul dintre astea nu iti place esti sortit sa iei un Iphone desi eu zic ca nu isi merita banii din cauza problemelor cu semnalul mai ales si pentru ca nu o sa poti schimba niciodata bateria.

Daca vrei touch and type. nu prea ma pricep dar este un Nokia bun, singurul care imi place, parca E7 si HTC Desire Z. Alte telefoane cu taste fiz. si touch bune nu stiu...

Concluzie:1)E97 in nici un caz, eventual daca dai timpu' inapoi cu macar 1 an
2)Iphone... s-ar putea mai bine si mai ieftin
3)Da-mi Funda!

4 răspunsuri:
| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Pai as alege Iphone 4... da'mi un msj privat si iti dau adresa meah, tot ce trebuie
Sper ca intr'o saptamana mi'l trimitzi, ai intzeles?

| KostyCool a răspuns:

Iphone 4 este bun pentru jocuri, muzica, inetrnet
Nokia E97 este bun la orice de vorbit, de ascultat muzica, sa scrii mesaje.
Eu daca as alege dintre un Iphone4 si un Nokia E97 as alege Nokia E97.(parerea mea). Depinde si de varsta daca ai 14-18 ani este bun un Iphone 4 deoarece la varsta aceea iti plac jocurile, muzica, etc.Nokia E97 este bun pentru adulti de peste 18 ani.big grin. Funda?

| Georgiiiiiiii a răspuns:

primul rând, designul este unul extrem de atrăgător. În al doilea rând, posedă de câteva funcţii interesante. Printre acestea, ecranul care poate fi desprins de restul dispozitivului. Acesta are la bază tehnologia E-Ink şi poate funcţiona de sine stătător. Are chiar şi spaţiu de stocare propriu, graţie slotului de memorie externă (probabil microSD), de până la 8 GB. Garat într-un dock cu intrare USB, ecranul conceptului de Nokia E97 poate fi utilizat şi ca ramă foto digitală.

iPhone 4 suportă apeluri video. Este primul telefon Apple care oferă această funcţie deja demodată. Chiar şi aşa, Steve Jobs ne asigură că FaceTime va trezi din nou pasiunea utilizatorilor pentru video chat de pe telefon - aplicaţia este de tip Open Standard, ceea ce înseamnă că la îmbunătăţirea ei poate contribui oricine are priceperea şi resursele necesare. De asemenea, şi alţi producători se pot folosi de ea. Pentru moment, FaceTime nu funcţionează decât prin intermediul conexiunii Wi-Fi. Pe viitor, va rula şi prin 3G / HSDPA.

Macar un vot puppy dog eyes! :*

| marcelinio a răspuns:

Eu am un iphone 4 si sunt foare multumit de el.Lucrez in domeniuul IT si ma ajuta foarte mult pentru ca are foarte multe aplicatii.