| AndreeaDeea210 a întrebat:

Ce ati face daca ati vrea să vă mutati singuri urgent pentru ca nu vă mai intelegeti deloc deloc cu parintii dar sunteti la scoala postliceală si nu aveti venit?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceri azil la crucea rosie sau biserica dar nu ajuta cu nimic pentru ca iti vor lipsi conditii de trai decente. Te consideri ghinionista ca ai prins niste parinti nedemni de tine si mai rezisti langa ei.

| aXy99 a răspuns:

As ramane cu parintii si as incerca sa imbunatatesc relatiile dintre noi.

| Goete a răspuns:

E simplu, mi-as gasi un serviciu in paralel cu scoala.

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu aş zice să rezolvi problema cu părinţii tăi, pentru că până la urmă sunt familia ta.
Pune lucrurile cap la cap, încearcă să conştientizezi dacă ce zic e bine sau exagerează, te-ai gândit că problema poate e de la tine?

Bun, dacă nu reuşeşti asta încearcă să găseşti ceva... nu ştiu, poţi lucra undeva. adică sunt sigur că dacă îţi cauţi ceva, o să găseşti 100%, roagă o prietenă să te ţină la ea până găseşti ceva de muncă.

| Maikol a răspuns:

Fara nici un venit unde iti trebuie sa mergi?