| oannabandita a întrebat:

Ce ce poti manca cand esti la ciclu?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, daca esti sanatoasa, nu trebuie sa-ti schimbi alimentatia sau modul de viata in perioada menstruala.

cami
| cami a răspuns:

Deci.
numai fasole cu varza.
salam Victoria si cascaval.
si tocanita de legume.
Ataaaaat!hee hee de altceva sa nu te atingi. tongue

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Tot ce dorest u.happy Tot ce iti place.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu exista nici o contraindicatie, mananci ce vrei.

| Frogie a răspuns:

Cel mai sanatos e sa mananci cat mai multe fructe si legume...nu e nimic interzis in perioada asta... dar ar fi o buna perioada pentru a mananca mai sanatos tongue

| alexa a răspuns:

Alimentatia ar trebui sa ramana aceeasi.Incearca totusi sa maresti numarul de lichide consumate.

| catalina_2916 a răspuns:

Orice...ciclul nu este o boala ca sa te trebuiask sa tii un regim sau ceva d genu... pup

| dulshe a răspuns:

Pai poti manca ce vrei, ce iti place. Intr-un cuvant de toate.

| domidoc a răspuns:

1. Ce ai.2.Ce-ti place.Rational.Sanatos.Echilibrat.3.Daca urmezi vreun regim medical, conform indicatiilor.4.Sa te hidratezi bine.5.Sa nu mananci lucruri necomestibile. Pofta buna!

| urbanghost a răspuns:

Ciudate sunt fetele...

| miha1984ingerash a răspuns:

Mananci normal, nu cred ca sunt alimente interzise in aceasta perioada.

| DarkBlood32 a răspuns:

Lapte cu mere.
Scrum de tigara amestecat cu benzina.
Grasimi de sobolan (sobolanul sa aiba colesterolul marit), carne de sobolan cu cola.
Bumbac cu pepsi.
Excremente de popandau cu pipi de sconcs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista alimente interzise, intr-adevar, dar e bine sa mananci mai multe fructe si sa mananci sanatos. In perioada asta se pierd multe vitamine, dupa cum ai observat te simti mai slabita.
Link util:
http://www.femeia.ro/......uatie.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tampoanerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interzise nu sunt, dar nerecomandate sunt: grasimile, cofeina, si cola chiar!happy

| AlexRosu a răspuns:

Cam ce iti doresti laughing