| ALM2000RO a întrebat:

Ce comunități online de asexuali sunt în România?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Călugării, călugărițe persoanele care
au decis sa nu se căsătorească pentru a-și dedica viata lui Dumnezeu.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Daca sunt asexuali de ce fac sex intre ei sau de multe ori cu minori?

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Te referi la oameni care nu fac sex?
exista așa ceva?

| ALM2000RO explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Da, există, ar fi 1% din populație conform unor studii.
Eu spre ex sunt asexual (și aromantic). De aia întrebam laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru ALM2000RO):

Mai degraba 0, 1 sau 0, 01% si din câte stiu eu, asta e o boală la fel ca si să te excite propiul corp.
Oricum, eu zic că ar trebui să te tratezi, pentru că astfel de boală, nu duce decât la o viaţă singură si irosită.

Plus... nu stiu cum poti sa fii aromantic si asexual, cand eu de pe la 10-11 ani (la propiu, dinainte să mi se scoale laughing ) am fost îndrăgostit, evident, cum e obisnuit, de fete semnificativ mai mari big grin, dar roata s-a întors când am ajuns eu la 14-16 ani tongue.
ORICE OM, pe lângă aer, apă si mâncare, are nevoie de a fi iubiţi si a iubii.Eu nu-mi pot imagina nici o perioada scurta,daramite viaţa fără fete... ar fi, TORTURA SI CHINUL SUPREM.
De fapt,toată viaţa nu ar mai avea nici un rost,căci noi bărbaţii, practic pentru asta trăim,pentru a iubi,întreţine si îngrijii domniţele, doamnele si familiile si naţiunile care le avem cu ele big grinwinking.

Oricum,să-ţi răspund la întrebare, nu,nu cred ca exista,si sincer, MĂ BUCUR ENORM că nu există "comunităti" si "mode" pentru toate bolile si chestii bolnave, ca si în vest tongue.
Deci rămâne să cauţi înafara, desi, nu văd de ce ar exista asemenea "comunităti" din moment ce aceste persoane sunt practic morţi sufleteste din punctul meu de vedere, si care nu mai văd rost în viaţa, deci de ce ai vrea să se adune si să te aduni cu astfel de oameni happy? Ca să discutaţi care bloc e mai înalt si să săriti de pe el :O?
Nu, mulţumesc!

Sa ai o zi faină tonguewinking.

| minrest a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Draga hater, si persoanele aromantice iubesc alti oameni si sunt iubiti, nu este o boala, asa ca nu se poate trata, si nu are relevanta faptul ca pentru tine viata fara fete ar fi chinul suprem. Oricum nu vei avea o relatie armonioasa, pentru ca esti lipsit de empatie si plin de ura. O comunitate a persoanelor asexuale si aromantice ar avea rostul, printre altele, ca sa se sustina moral reciproc atunci cand sunt atacate aiurea de hateri ca tine, iar de pe blocuri ajung sa se arunce adesea hateri ratati ca tine, mai rar asexuali.

| minrest a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Oameni care nu se excita si nu se indragostesc, stimate VacaGrasa. Iar acesti oameni ar prefera sa nu faca sex, odata ce nu se excita.

| hitlerflorea1 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Da, eu

| Vlad2p24 a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Salut. Vezi ca si practicile pe care le fac heterosexualii gen sex o*al sau a*al au fost considerate anormale foarte multa vreme si unii le considera si acum, asa cum si asexualitatea a fost considerata anormală sau este considerata anormală de oameni ca tine. Deci nu cred ca ar trebui să-ți dai cu părerea ce este anormal sau nu, pentru ca si tu poti fi foarte usor si pe buna dreptate, un anormal, asa ca, taci. Daca ai fi un sfânt sau ai fi avut o singura relatie cu o tipa si ai fi facut sex dupa nunta, poate mai iti permiți sa faci pe altii "anormali". Ai grija de tine, ciao

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt.

| Ararat a răspuns:

De ce ai nevoie de o comunitate pentru asta?

| hitlerflorea1 a răspuns:

Comunitatea FL Studio

| ALM2000RO explică (pentru hitlerflorea1):

Mersi!
Unde găsesc această comunitate? E pe Facebook?