| ALM2000RO a întrebat:

Ce comunități on-line / site-uri de socializare pentru asexuali există în România?
Nu mă interesează aplicațiile de dating cu astfel de opțiuni (deci unde te poți declara asexual), ci site-urile de socializare!
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 câti anișori ai?
2 te declar tu "asexual/ă"?

| ALM2000RO explică (pentru sierra1):

Sunt băiat și am 23 de ani. Sunt asexual 100%, de mai mulți ani.

| sierra1 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Cum asexual inseamnă "lipsa atracției, interesului, indiferență față de relațiile sexuale"

și preocupările cum tale sunt:

https://imgur.com/a/8F4TZQQ

https://www.tpu.ro/......arg-as-fi/

rezultă in mod evident că tu NU ești așa cum pompos te declari!

| ALM2000RO explică (pentru sierra1):

Toate întrebările în zona asta sunt de tipul conversațional, adică puse de curiozitate și pentru a conversa / socializa cu userii forumului! Niciuna din ele nu mă privește personal, nici direct, nici indirect! Mai întreb și din plictiseală, chiar am extrem de mult timp liber!
Te asigur că nu mai simt de mai mulți ani atracție sau interes față de sex! Sunt total indiferent față de acest aspect și chiar am ajuns să mă bucur că am rămas virgin și fără vreo relație!
Asta nu înseamnă însă că nu am curiozități legate de anumite lucruri (strict la nivel teoretic) și legate de ce mi-ar putea răspunde userii TPU!
Din întrebări vei vedea că nu mă dau atoateștiutor și că vreau să aflu de la alții anumite lucruri pe care nu le știu!

| sierra1 a răspuns (pentru ALM2000RO):

" ALM2000RO... nu mai simt de mai mulți ani atracție sau interes față de sex! Sunt total indiferent față de acest aspect "

degeaba te dai tu pur/cast/nepătat/înger, din ceea ce scrii rezultă CLAR CĂ (și repet) NU ești așa cum pompos te declari!

| ALM2000RO explică (pentru sierra1):

Nu mă dau nici pur, nici cast, cu atât mai puțin nepătat sau înger! Ți-am spus doar că îmi e ok acum că mă știu virgin și fără vreo relație, am eu motivele mele pentru care am devenit asexual! Nu stau acum să detaliez, ideea e că sunt foarte bine așa!
Auzi acolo vorbe POMPOS laughing) Mă declar pur și simplu asexual și nimic mai mult, până la urmă e alegerea fiecăruia cum e și ce face cu viața lui! Ți-am mai spus că întrebările NU mă vizează în NICIUN FEL și că sunt STRICT conversaționale, de curiozitate dar și din plictiseală scrise! Acum poți să crezi ce vrei, mi-e totuna dacă nu mă crezi, eu doar te-am informat de motivele pentru care am pus acele întrebări! Nu mai continui conversația că văd că o ții pe-a ta cu faptul că m-aș declara pompos nu știu cum și că mă dau a fi un sfânt laughing
O zi bună!

| sierra1 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Ia legătura cu cei de-aici sau las-o baltă

https://cugetliber.ro/......sti-187307