| Emeraude a întrebat:

Ce considerati ca este mai greu, sa dai iubire fara raspuns sau sa primesti iubire fara sa iubesti? ( nu, nu am confundat "usor/placut/frumos/etc" cu "greu", cred ca intelegeti destul de bine ce vreau sa spun)

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ambele cazuri sunt 'grele'.

De ce?! Pentru ca te frustrezi si stresezi, suferinta vine pe drum!

Nici cu dragoste, nici fara dragoste, vorba 'ceea!

| Vizitiul a răspuns:

Cel mai trist este sa nu cunosti leala iubire. Unde nu exista iubire si prietenie, exista tiranie.

| stefangeles a răspuns:

E greu si sa primesti iubire si sa nu poti oferi inapoi mi se intampla si imi vine sa-mi scot inima sa o dau persoanei in cauza pentru ca eu ca fiinta nu simt nimic

| imortal a răspuns:

E"placut" sa dai iubire dar e "greu" daca nu o si primesti, cel putin in egala masura. e "usor" sa primesti iubire, dar e "greu" daca o irosesti. dar cel mai "frumos" e sa iubesti si sa fi iubit.

| tweety_8071 a răspuns:

Cel mai greu e sa nu fi cunoscut deloc iubirea in viata, fiindca atunci nu ai trait cu adevarat.
Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu astepti nimic in schimb.

| ZeYa a răspuns:

Mai, greu pentru sufletul tau ar fi sa iubesti fara sa fi iubit. Depinde foarte mult de tine cat poti sa tolerezi asa ceva.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce este greu sau usor.Conteaza sa-ti traiesti viata sincer pentru ca in ambele cazuri nu ai face decit sa minti si fie ca vrem sau nu dar toate se platesc.

| 1234567890_7534 a răspuns:

E greu sa dai iubire fara sa primesti...
e ft greu crede`ma eu trec prin astaaoh go on...
si...nu e deloc bineeoh go onoh go on