| Kitty999 a întrebat:

Ce cRede-ti despre contraceptive? sunt bune au efect?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Johnny260, anticoncepţionalele sunt recomandate în relaţiile stabile. Şi, per ansamblu, în relaţiile active sexual, anticoncepţionalele sunt mai ieftine decât prezervativele.
În altă ordine de idei, Kitty, dacă sunt luate la recomandarea medicului şi fără greşeli (De genul uitat pastila de tot sau întârzieri ale administrărilor cu peste 12 ore), chiar funcţionează.
Salut.

| inna a răspuns:

Da sunt bune si au efect, daca sunt luate la recomandarea medicului.

| Shagun a răspuns:

Din cate stiu eu isi fac foarte bine treaba, dar sunt destul de scumpe. Mai sigur foloseste metoda clasica cu cauciucul laughing
Bafta kiss