| Madalina1901 a întrebat:

Cele mai bune metode contraceptive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde de varsta, de situatia matrimoniala, de starea de sanatate a femeii. De aceea e indicat ca metoda contraceptiva sa fie aleasa de medicul tau ginecolog. Nici o metoda contraceptiva nu e sigura 100%.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Alegerea ei trebuie sa fie facuta alaturi de medicul specialist (ginecolog, de cele mai multe ori) si va tine cont de o multitudine de factori. Exista chiar situatia in care o femeie poate incerca mai multe metode inainte de a o gasi pe cea potrivita. Metoda ideala nu exista (cel putin, deocamdata), fiecare avand avantaje si dezavantaje. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......-potrivite

| luiza a răspuns:

100% nu sunt niciuna, dar depinde ce varsta ai, cat de des o faci..., oricum sa iti raspund strict steriletul, prezervativele si anticonceptionalele orale zilnice.