| alina_4026 a întrebat:

Ce diferenta este" intre a face dradoste si a face sex"pareri?

Răspuns Câştigător
| corado a răspuns:

Parerea mea este ca: a face SEX este de multi considerat un sport, practicat de foarte multi si multe, care in general duce la satisfacerea patenerilor; a face DRAGOSTE este o arta, cu la fel de multi practicanti dar cu foarte putini artisti, pentru ca dragostea este bazata 80% pe romantism si putini ofera un mediu romatic, o seara de care sa iti aduci aminte si la 80 de ani, iar scopul acestei seri nu este doar satisfacerea ci si fericirea care o creezi! Intr-adevar dragoste poti face numai cu persoana care o iubesti! Asta este parerea mea! Succes!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dragoste faci doar cu aceea persoana alaturi de care pe moment simti ca ai putea sta o viata intreaga. Te gandesti ca aceea persoana ar putea fi aleasa pentru toata viata, cea alaturi de care iti vei face o familie.

Dragostea e un mijloc de demonstrare a iubirii, sexul e un scop, acela de a ignora dragostea.

| Malvina24 a răspuns:

Faci dragoste cu o persona pentru care simti ceva! Nu poti sa spui ca acum 5 min ai vazut un tip iti place si fai dragoste cu el(asta se numeste sex)! deci va recomand sa faceti dragoste(ca sunt multe avantaje)

| amoremioX a răspuns:

Sex faci cu cineva la care nu ti si nu tine la tine iar dragoste faci cu persoana iubita, pup

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Bine spus pareri.Ca fiecare face ce simte nevoia.Pai dragostea nu o poti face fara preludiu si postludiu. Fara tandrete si sarutari in exces, fara atingeri tandre si cuvinte dulci.Sexul il fac cand simt nevoia asta, adica...nu stiu cum sa explic asta, pur si simplu o facem si atat. Unele persoane(chiar multe)fac sex fara sa simta nimic pentru persoana cu care se afla la momentul respectiv sau chiar, mai rau, se cunosc de cateva ore...laughing

| zzzuperman a răspuns:

Dragoste faci cu persoana iubita sex faci cu sa zicem o prostiutata deci o diferenta foarte mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cer la pamant! Dragoste faci cu persoana iubita, te simti fericita si satisfacuta total, pe cand sexul il faci cu oricine, nu conteaza de unde e... fara pareri de rau. Dragoste e atunci cand doi tineri se iubesc si isi unesc fiintele intr-un singur gand si trup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce faci numai sex nu mai simti decit dezgust si parca nu-ti ajunge toata apa Dunarii sa te speli.

| eu_1429 a răspuns:

A face dragoste inseamna sa te daruiesti cuiva pentru care nutresti sentimente de iubire, si acel cineva la randul sau sa te iubeasca.sa nu te priveasca doar ca pe un obiect sexual.
a face sex=a te arunca in bratele cuiva doar pentru placere distractie.etc.