| anonim_4396 a întrebat:

Diferenta de vârsta de 30 de ani. Păreri

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta gerontofilie

| RAY a răspuns:

Prea mica, eu prefer de 60 dar sa fie bogata

| Andreeush a răspuns:

Evident că e prea mare, exagerat de mare chiar.

| Sofer a răspuns:

Daca el e moş 70 ani si ea 40 ani, combinatia perfecta ce sa mai. daca moşu' e bogat.

| Justme1997 a răspuns:

E ok daca aștepți sa moara moșu/baba ca sa ii iei averea

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Poate o relatie de cateva luni ar merge, dar ceva de viitor, nu. Si la 10 ani se simt diferentele. Cand tu o sa vrei sex, sa iesi sa te distrezi, el va sta in casa, fiindca il dor oasele. laughing

| acerr a răspuns:

Deci daca eu am 40 si el 70 am fi ferciti si loll
dezatru! cum naiba sa iti palca o pers cu 30 ani mai mare?

| AlinaIs a răspuns (pentru acerr):

Uite așa, se zice ca dragostea nu are vârsta. Tu ai iubit cu adevărat vreodată? Dacă da, imaginează-ți ca acea persoana e mai mare cu 30, n-ai mai iubio?

| anonim_4396 explică (pentru AlinaIs):

Fugi de aici că nu te cred. Poate o fi vreun bătrân senil cu bani, iar tu iubești banii nu pe bătrân în sine. Și mai apoi sa faci dragoste cu el, să îi simți pielea aia cum atârnă pe la brate și mai are nevoie și de un pumn de Viagra sa i se trezească. Sau cine știe, poate o fi vreun bătrân din ăla ca Arnold Schwarzenegger plin de mușchi care face sport și trage de fiare. Sau o fi el o adevărată fiară în pat. Dar vezi să nu facă infarct când faci dragoste cu el, apoi dacă nu face infarct oricum va trebui să stai după el la spital să îl menajezi, să îi schimbi pijamalele, scutecul pentru adult, dacă nu cumva îl vei menaja direct acasă și vei face drumuri la farmacie sa ii cumperi medicamentație de te saturi.

Frumoasă relație! Spor la treaba!

| acerr a răspuns:

Daca o fata are 20 si el 50 te asigur,ca el te a manipulat,te a dat gata
cu fleacuri, poate si zambetul lui te a pus pe spate, daca mai are si familie cauta o aventura, rutina, plictiseala ii determina pe barbati sa caute aventura. Daca e singur sa multumeasca lui Dumnezeu ca a dat de tine.Traieste prezuntul ...cred ca e cel mai frumos moment

| simplegirl2 a răspuns:

Care dintre ei e mai mare? daca e fata e problema; și la băiat tot problema e ...se spune ca dacă iubirea e mare nu conteaza vârsta sau dragostea e oarba.dar sa fim realiști când ea are 30, el 60; diferențe de fizic de mentalitate
Nu recomand așa mare diferenta

| llleo a răspuns:

Pareri ca pareri. pana la urma faci ce doresti si ce simti. influenta isi scade efectul cand iubesti.
Spor.

| Cduncfujndf a răspuns:

Am o prietenă în situația asta, ea are 17, iar " iubitul "ei 37, sunt 20 de ani diferență între ei.
Eu când l-am văzut pe el prima dată i-am dat decât 23 de ani maxim. Dar când am auzit vârsta reală am avut o stare foarte ciudată pe moment.
Problema nu era vârsta la ei, era că fata avea iubit cu are avea o relație de un 1 an jumate, și relația dintre ei s-a răcit, iar acum îl cam înșeală pe iubitul ei cu ăsta. Ceea ce mi se pare cam ciudat, pentru că iubitul ei e de aproape aceași vârstă cu ea( are 20, cu 3 ani mai mare decât ea)
Deci uneori problema nu e vârsta, dar totuși e prea mult. Gândește-te, să zicem că tu ai 20 de ani, iar iubitul/ iubita ta are cu 30 de ani mai mult( adică 50). Peste 10 ani tu o să ai 30, o să fii încă tânără și frumoasă, dar el/ ea?
Tu încă însă ai chef de distracție, de plimbări, de alte lucruri.
Dar să mai zicem, că mai trec încă 10 ani, și tu ai 40, încă e bine de tine, dar el/ ea 70. Crezi că o să mai poată întreține relații sexuale cu tine? Crezi că o să mai fii atras/ă fizic de ceea ce vezi în fața ta?
Știu, când e vorba de iubire e altceva, dar totuși, eu când am un iubit, nu pot să fiu împreună cu el doar că e frumos, dacă nu îmi place caracterul lui, nu pot să stau lângă el, pentru că nu o șa ma simt bine in preajma lui.Dar dacă mă atrage decât caracaracterul lui și fizicul lui nu e ok, nu o să fie bine nici așa, pentru că nu o să mă simt bine dacă nu mă atrage din punct de vedere fizic( adică nu neapărat să fie frumos, dar să îmi placă mie cum arată).
Într-o relație e nevoie să te înțelegi bine cu persona de lângă tine, așa că trebuie să aibă un caracter, personalitate, și comportament care să îți placă și să te facă să te simți bine în preajma lui. Dar într-o relație trebuie să ai parte și de afecțiune din partea partenerului, dar și să te atragă fizic. Mă gândesc pe mine dacă ar pune mâna pe mine un om de 50 de ani, chiar dacă ar fi iubitul meu, nu m-aș simți bine deloc.
Ai grijă ce faci, și de cine te atașezi, căci trebuie să alegi persona potrivită.

| Maia55 a răspuns:

Fa ce simți. Eu nu as putea sa fiu atrasa de o persoana cu 30 de ani mai mare decât mine, dar fiecare cu ale lui.

| Marlene123 a răspuns:

E prea mare diferenta. Nu e ok.

| jjess a răspuns:

Relatie de sugar dating absolut normala. nu vad problema nicaieri