| Alina_5575 a întrebat:

Ce doare mai mult indiferenta sau tradarea?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Indiferenta.Si tradarea doare in felul ei, dar in general oamenii sunt pregatiti psihic sa reziste unei traderi si se pot reface in timp intr-un fel sau altul.Pe cand indiferenta...ar fi multe de zis la capitolul asta insa un citat cred ca ar cuprinde tot ce vreau eu sa zic:"Cel mai mare pacat fata de ceilalti nu este sa-i urasti, ci sa fi indiferent:asta e esenta lipsei de omenie"

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Amandoua! Depinde de nuante strict particulare, si de context - antecedente vs perspective!

| liz23 a răspuns:

Eu zic ca mai mult doare indiferenta.Nu spun ca tradarea provoaca un sentiment placut, dar ca si comparatie nu e la fel.Cand se intampla ceva si pur si simplu primesti tacere, intrebarile te macina iar lipsa raspunsurilor, doare.

| bluesky a răspuns:

Inca sunt tanara si nu am fost tradata(am avut doar un prieten) dar indiferenta am simtit-o pe pielea mea si inca o mai simt sad si doare, doare enorm...

| Cryssy a răspuns:

Tradarea. din puctul meu de vedere...

mira
| mira a răspuns:

In mod sigur tradarea. Ea lasa o rana pe suflet.

| daii a răspuns:

Ambele dor la fel de mult.Fiecare in felul ei.

by daiiwinking

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cred ca tradarea! Nu am trecut prin asta insa imi imaginez cum ar fi. Dar sa fii sigura de un lucru:indiferenta si tradarea se aseamana.Pt ca daca te tradeaza iti este indiferent sau invers daca iti este indiferent inseamna ca te tradeaza.Amandoua dor.

| lencikk a răspuns:

Tradarea deoarece atunci cand o persoana tetradeaza te doare ff mult stiind ca ai pus un cuvant bun sdau i-ai facut ceva in care ai pus suflet iar ea a calcat totul in picioare insa indiferenta se poate intoarcea oricand in respect. un om este indiferent atunci cand stie ca nu are ce cere de la o anumita persoana. daca primesc indiferenta incerc sa rezolv insa daca aceea persoana continua ofer.insa la tradare parerea mea este ca nu poti ierta...

| buburuzaucigasa a răspuns:

Indiferenta daca este in partea persoanei iubite, iar tradarea din partea prietenilor in care am incredere.

| dya_4589 a răspuns:

Depinde. tradarea de cele mai multe ori, insa indiferanta doare mai tare daca esti tratat asa de o persoana pe care tu ai considerat-o speciala.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Din experienta proprie, indiferenta doare cel mai tare si ranile pe care le lasa aceasta sunt greu de vindecat...in cazul meu nu se vor vindeca niciodata...

| Maria_3931 a răspuns:

Daca te referi la o relatie intre 2 persoane amandoua.deoarece tradarea incepe cu indiferenta.si asa se destrama sentimentul frumos pe care il avem pentru aceea persoana... xoxo Andreea

| ☺Clau☻ a răspuns:

Indiferenta din punctul meu de vedere pentru.ca am simtit-o pe pielea mea

| Alphawolf a răspuns:

Indiferenta este citeodata sora cu prostia, si poate fi foarte dureroasa!

| DoarNoemi a răspuns:

Depinde din partea cui vine tradarea sau indiferenta...

| luizza95 a răspuns:

Ambele.Tradarea doare mereu dar si indiferenta daca vine din partea unei persoane de care iti pasa poate sa doara mai tare decat tradarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta și trădare¿ Cred ca sunt 2 extreme ca șoarecele și pisica. Dacă cineva te trădează indiferenta e cea mai buna arma.Ambele dor la fel de mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca indiferenta. Este un motto care mie imi place foarte mult si anume:,, Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei amandoua.Depinde de situatie