| vivigirl a întrebat:

De ce indiferenta doare atat de mult?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pentru ca ea izvoreste din orgoliu, gen:''ce, ma ignori tu pe mine?''.

Oricum, indiferenta in dragoste doare cel mai tare, raneste!

| Libelle a răspuns:

Pentru ca o primesti de la persoana de la care astepti interes, sa ii pese de tine.de-aia doare.
altfel nu cred ca ar conta ca cineva e indiferent, dar e normal sa suferi cand cineva la care tii se te trateaza cu indiferenta, mai ales daca esti o fire sensibila doare enorm de tare.

| Razvan a răspuns:

Oare chiar doare indiferenta?
Cand un om nu te mai apreciaza, e normal sa se indeparteze de tine. Iar indiferenta e modul finut de a o face. E usor sa te certi cu cineva si sa ii zici ce nu iti convine, dar e mai etic sa il lasi in banii lui sa isi bata capul intebandu-se cu ce a gresit

| Floreenofficial a răspuns:

Nici nu stiu ce sa zic. e prea dureros pentru mine. :|
http://www.google.ro/......http?/
baftha! :*

| Derye a răspuns:

Indiferena e pentru pitzipoance.
Daca esti inteligent nu faci pe indiferenta intentionat ci chiar nu iti pasa de el/ea.

| Dizzydizz a răspuns:

Nu exista o explicatie. Pur si smplu nepasarea doare.Preferi cateodata o vorba urata decat sa iti dea indiferenta.
Dar tine mine:indiferenta trebuie tratata cu indiferenta!

| valy a răspuns:

Ca doare.asa este facuta.sa doara.in momentul in care gresesti.asta este cea mai dura pedeapsa.pentru ca nu este nimic mai greu pe lume.ca,cineva sa nu iti acorde atentie.sau sa uite de tine.indiferent cat esti de rece.tot te doare

| shtephie a răspuns:

Pentru ca opusul dragostei nu este ura, ci indiferentawinking de-asta doare asa de mult happy

| andreutz99 a răspuns:

Deoarece acea persoana te trateaza ca si cum ai fi un nimeni si ca si cum nai fi existat e foarte urat sa te trateze cineva cu indiferenta.Pentru asta e facuta sa ii arati supararea ta unui om. ce sa zic.Bafta Trix succes in viata de zi cu zi. Funda?