| Anonimma12333 a întrebat:

Ce este aceea mazga ciudata de după masturbare? Și de ce simt caldura in zona aceea după ce ma masturbez? Sunt fata.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

In urma excitarii, zona devine mai vascularizata, vasele de sange dilatandu-se, corpii erectili ai clitorisului se umplu cu sange, acesta intarindu-se si devenind mai sensibil, ajungand sa iasa din preputul sau, labiile se ingroasa, iar vaginul se umezeste si se adapteaza pentru a permite penetrarea.In timpul orgasmului, muschii vaginali, muschiul pubococcigian si musculatura neteda a uterului se contracta.Contractiile depind de intensitatea orgasmului, media fiind intre 5 si 12 contractii. Datorita acestor lucruri, temperatura in acea zona, creste.
Acel lichid pe care il percepi este secretie vaginala in exces datorita excitarii.Aceasta, in mod special este produsa de peretii vaginului si glandele Bartholin.Acest mucus este mai evident dupa orgasm pentru ca datorita contractiilor, o parte din el este expulzat in exterior.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns (pentru Floridori):

Explicatia oferita este PERFECTA d.t.p.d.v. Felicitari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult! O zi frumoasa!

| palaxce111 a răspuns:

Daca vrei sa te ajut trebuie sa vb in pv pe sau ceva ca sunt prea multe detalii

| mariusssss6969 a răspuns:

Nu e mazga e spoiala