| MACOVEICIUC a întrebat:

Am o întrebare..De ce când mă masturbez,În câteva minute simt o senzație ca și cum aș ejacula dar nu o fac și după nu mai am niciun chef de masturbare, precizând că am 11 ani

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea sa ejaculezi la 11 ani? Nu ai nici mintea coaptă darmite spermă.

| Violleta2022 a răspuns:

La 11 anisori nu ai inca sperma si nici nu este bine a freci cuculetul ala ca-l rupi sau il iriti si se umfla.

| SAGEM a răspuns (pentru Violleta2022):

Wow violeto, tu esti experta in a face asta...raspunsi numai la aceasta categorie...

| mihai69 a răspuns:

Ai orgasm, de aia nu mai poți continua.
După un timp, o să apară și ejacularea propriu zisă.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai nu poți ejacula, pentru că testiculele nu au ajuns la maturitatea lor deplină în ce privește reproducerea.
Iar senzația aceea o să aibă mai mult sens când o să ai prima ejaculare.
Așa că ai răbdare

| Anonimboy111 a răspuns:

E orgasmul, adica placerea pe care o simti cand te masturbezi dar inca nu ti a aparut sperma, stai linistit ca nu i nimic rau, imediat o sa ti apara

| Anonim147943 a răspuns:

La vârsta ta, corpul tău începe să se schimbe și să se dezvolte în multe feluri, inclusiv în ceea ce privește sexualitatea. Când te masturbezi, uneori poți simți senzații care sunt asemănătoare cu cele pe care le-ar avea cineva care ejaculează, dar asta nu înseamnă neapărat că vei ejacula la fel de repede. Acele senzații ar putea fi contracții musculare și senzații plăcute în zona genitală, care sunt parte a procesului de excitație sexuală.

Este important să știi că fiecare persoană se dezvoltă în ritmul său, iar ejacularea poate începe la vârste diferite pentru fiecare persoana. Dacă ai orice întrebări sau îngrijorări, ar fi bine să discuți cu un adult de încredere sau cu un specialist în sănătate sexuală care te poate ajuta să înțelegi mai bine aceste lucruri.

| ioancuza23 a răspuns:

Incearca mai mult