| LawlietL886 a întrebat:

Ce este dragostea? Este pentru toți sau pentru anumite persoane? Eu am fost rănit în dragoste de toate fetele pe care le-am plăcut. Ba aveau iubit bă ziceau că sunt urât. Până la 15 ani nu am avut iubită. Nicio fată nu m-a plăcut niciodată. Doar unii oameni pot fii iubiți și să aibă în viitor o familie? Sau unii sunt pe lume ca să fie singuri?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 15 ani nici nu ai fii avut cu ce sa satisfaci o iubita, deci, exclus situatia.
Dar eu spun sa o iei cu inceputul, fa-ti o prietena intai si abia dupa 17-18 ani iti faci si iubita, ca alea se manaca cu sex, iar tu mai ai nevoei sa cresti si sa sa stii ce sa faci cu cuculetul.

| LawlietL886 explică (pentru Violleta2022):

Marea majoritate nu ați înțeles ceea ce am zis. Eu sunt deprimat că nu mă plac fetele. Dar și că poate nu am înțeles cum e dragostea atât.

| SG1995 a răspuns:

Dragă să-ți 2 lucruri:

1. Fetele de 12-13 ani nu știu ce vor nici ele exact la pubertate au impresia că iubirea e ca în basme și așteaptă fătul-frumos care nu există.
2. Stai chill o să ai iubită, dar relațiile nu se încheagă așa magic. Până la cel puțin 25 de ani o să ai la activ o vastă experiență în ce privește relațiile, trebuie doar să ai încredere în tine.

| peperonies a răspuns:

Dragostea e o notiune inventata de evrei ca sa **** fara bani. Stai asa, cum ai fost ranit in dragoste pana la 15 ani daca nu ai fost cu ele?
unii oameni pot fi iubiti si sa aiba in viitor o familie pentru ca au asteptari realistice.

| MiruD a răspuns:

Da. Dragostea este pentru toți. La fiecare in parte se manifestă diferit. Fiecare iubeste in felul lui.
Poate nu ti-a venit randul deocamdata. Mai asteapta. Va veni dragostea exact de la acea persoana, pe care, nu ai bagat-o in seama niciodata. Nu trebuie sa disperi. Sigur iti vei gasi o fata exact dupa sufletul tau.

| Ralf1971 a răspuns:

Nu cred ca este vorba de fizic pentru ca nimeni nu este urat decat daca are unele infirmitati fizice. Eu cred ca trebuie sa ai rabdare, sa fi optimist pentru ca intr-o zi va rasari soarele si pentru tine.
Pana acum nu ai gasit femeia potrivita si nimic mai mult. Succes.

| peperonies a răspuns (pentru Ralf1971):

Daca ai rabdare ti-o iau altii inainte care nu au rabdare.

| Ralf1971 a răspuns:

Fii barbat si judeca la rece, pentru ca esti cam pesimist.
Nu te cunosc bine dar stiu ca fiecare, are jumatatea lui, problema este ca nu toti si-o gasesc.
Fi optimist si o sa-ti gasesti jumatatea, dar fi atent ce alegi.
Mult succes.

| nooolimits a răspuns:

Ce spui tu pana acum ai avut numai curve setea de bani si de masini dar tu sa fii optimist si nu te schimba pentru curve ca ele o sa-si dea seama cand o sa fie prea tarziu oricum astea pana in 20 de ani au niste aere de vedeta dar ce poti sa le ceri daca se uita la canale turcesti si emisiune de genul Bravo ai stil!