Întrebare recomandată | lucianbv a întrebat:

Ce este mai important? Dragostea sau cariera? Eu am ales cariera si cu dragostea am avut numai de suferit. Am ajuns sa am inima sfasiata de tot!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Viitorul in cariera conteaza mai mult pentru ca iti asigura un salariu bunicel si o viata mai usoara la servici, dragostea e la moda veche si numai copii mici stau sa se gandeasca la ea ca si cum ar fi un joc. Daca lumea e asa prapadita in relatiile conjugale nu mai are rost sa speri la dragoste adevarata. Zicea cineva la televizor ca sufletul pereche nu exista la bine si la rau definitiv ci e ca trenul, vine o vreme apoi pleaca.

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deja santem 2 brasoveni tradati in dragoste sa fi sanatos si succes la ce vrei de la viata asta.

| IMC90 a răspuns (pentru mgtow):

Sa vina Mircea Radu rolling on the floor

| mgtow a răspuns (pentru IMC90):

Si tu sa fi prezent in emisiune.

| IMC90 a răspuns (pentru mgtow):

In calitate de ce? laughing Inginer la lumini? rolling on the floor

| mgtow a răspuns (pentru IMC90):

Ca sa spui de spetsnaz ce bine o duce ca sofer de cursa lunga, nu va atasati de el domnisoarelor.

| IMC90 a răspuns (pentru mgtow):

Vad ca m-ai contactat in privat, si te anunt ca:

''Acest utilizator accepta mesaje doar de la prietenii lui!''

Asa incat nu iti pot raspunde. Dezactiveaza optiunea asta daca vrei sa pot sa-ti trimit mesaj...

| mihaibr11 a răspuns (pentru mgtow):

Ti-ai gasit de lucru colegule?

| mgtow a răspuns (pentru mihaibr11):

In seara asta taicameu vorbeste cu cineva sa ma angajeze pe autotren.

| mihaibr11 a răspuns (pentru mgtow):

Sa fie cu noroc! Spor la bani si drumuri bune!

| mgtow a răspuns (pentru mihaibr11):

Sa cresti mare. O sa fie intr-un ceas bun.

| mona a răspuns:

Conteaza mult si cariera in viata dar si dragostea, combinate rezulta un om fericit

| mihaibr11 a răspuns:

E bine si cu dragostea, e un sentiment care ar trebui interzis, ca un drog, iti creeaza o stare de euforie si poate implinire, dar din fericire trece prin stomac, astfel apare o stare de echilibru, intre "plutitul pe norisori" si realitate. Si eu tot cariera am ales si sincer te inteleg, pentru ca atunci cand "plutitul", cum il numeam anterior, se intrerupe, urmeaza caderea de pe "norisori", iar impactul cu betonul (unii profani in ale dragostei, il mai numesc realitate), doare rau. Succes

| IMC90 a răspuns:

Dragoste + trait din dobanda/chirie/actiuni/obligatiuni (titluri de trezorerie)/fonduri de investitii

munca-i pentru magari si tractoare rolling on the floor

| danielaxyz a răspuns:

Daca as fi intalnit persoana potrivita, clar, as fi ales dragostea, dar cum n-am gasit-o, ma preocupa cariera

| angel74dm a răspuns:

Acest lucru se numeşte paradox. Adică o situaţie în care, indiferent ce variantă alegi, vei fi dezamăgit în cealaltă...
Dacă alegi cariera, vei avea bani, dar te va lăsa prietena/soţia, deoarece trebuie să pleci din localitate, sau chiar din ţară, presupun că aceasta e situaţia.
Pe de altă parte, dacă alegi dragostea, vei fi împlinit din punctul ăsta de vedere, dar până la urmă tot acolo se va ajunge, deoarece dragostea trece prin stomac, cum spune un vechi proverb al nostru, iar dacă nu ai un serviciu decent din care să poţi să-ţi întreţii familia, concluzia e aceeaşi...

| Liviu a răspuns (pentru angel74dm):

Ai pus punctu pe i, nici eu nu puteam sa o zic mai bine, felicitarile mele, se pare ca esti un om trecut prin viata.

| angel74dm a răspuns (pentru Liviu):

Mulţumesc frumos...winking

| lucianbv explică (pentru angel74dm):

Multumesc de raspuns!

| Nordic a răspuns:

Și la ce bun succesul și cariera daca n-ai cu cine să-ți împarți succesul? Oricât de bogat ai fi, singuratatea te va sfâșia mai tare decat o va face eșuările în dragoste.

| Xenya a răspuns:

NU cred ca este bine sa alegi intre cele doua.Este cel mai bine sa incerci sa le combini! happy Cine te iubeste te va accepta asa cum este, cu sau fara cariera! :d

| lucianbv explică (pentru Xenya):

Cred ca ai dreptate! Multumesc!

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Nu ma intere.

| caterinasmile a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa alegi intre acestea doua.cariera este importanta pentru viitorul tau, pentru starea ta financiara dar dragostea...iti aduce fericire totala as putea spune. Nu te judec dar nu cred ca ar fi trebuit sa alegi ci sa le fi avut pe amandoua, pentru ca dragostea adevarata poate iesi invingatoare.nu spun asta pentru ca toata lumea o spune ci pentru ca eu si iubitul meu nu o sa renuntam la relatia noastra, in ciuda factorilor nefavorabili, pana cand nu ne vom mai iubi si sper sa nu se intample asta.
Daca ai intrebari poti sa mi le pui iar eu iti voi raspunde cu mare placere!
Succes! :*

| scrisoarededragoste a răspuns:

Cariera. De ce? Pentru că dragostea adevărată nu este aceea care o căutăm noi, ci aceea care ne găseşte. Dragostea adevărată este aceea care a îngăduit-o Dumnezeu, la vremea şi momentul potrivit al vieţii noastre.

O zi cu zâmbet!

| lucianbv explică (pentru scrisoarededragoste):

Foarte frumos ai spus!

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru lucianbv):

Mă bucur că am putut ajuta. God bless you! (:

| 8imal a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=OGuiMc6EKcQ cel mai important lucru este sa ai liniste sufleteasca! la 40 de ani ai mei un accident stupid m-a lasat fara 6 degete si fara drept de profesare ca marinar insa aproape un sat intreg ma invidiaza ca sunt priceput! insa eu imi vad de ale mele. banuiesc ca inca esti destul de tanar sa-ti poti face un viitor dar intrebare :pentrucine si cu cine?!

| Labyrinth a răspuns:

Depinde de la persoană la persoană ce e mai important. Eu nu am niciuna.

| dragoilidia a răspuns:

Daca iubesti foarte mult de cand erai mic inseamna ca dragostea. daca de cand erai micte gandeai la viata ta viitorul tau inseamna ca cariera. sper ca ti-am fost de folos! sunt specealista in astea credema.am ajutat oamenii, dar doar pe doi trei pentru ca de abia m-i-am facut cont pe TPU. fundita? te rog!

| EternalVampire a răspuns:

Ambele sunt la fel de importante

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Cariera; in zilele de astazi, dragostea adevarata nu mai exista.

| xMeAndMySelfx a răspuns:

Orice alegi o sa iti para rau... dar eu zic sa alegi cariera asa o sa ai un trai ma usor si poata o sa intalnesti si dragosteawinking noroc!