| alexandru90 a întrebat:

Ce este mai important intr-o relate de cuplu (ex: comunicarea, sexul, sinceritatea, etc.)?

27 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In primul rand comunicare, in al doilea rand sinceritate, sexul este ceva de moment, l-as situa pe ultima pozitie. Ai omis un lucru foarte important ce ar trebui sa existe intr-o relatie de cuplu, si anume, sentimente sincere si reciproce.

| fabiola a răspuns:

Cel mai important iubirea si fidelitatea!

identitate
| identitate a răspuns:

Fara comunicare si sincerite nu exista sex (exceptand sexul mecanic pe care poti sa-l faci cu oricine), fara sex un cuplu nu e cuplu.Deci...happy Indispensabili sunt neuronii. Daca neuronii exista si nu dorm o sa furnizeze si celelalte "ingrediente" necesare.Sunt mult mai multe, nu doar 3.

| User a răspuns:

Montalaughing

| marsy a răspuns:

Buna AlEx! Pai, in relatia mea toate sint importante.De 6 luni sint cea mai fericita fiinta! In relatia noastra exista RESPECTUL, INCREDEREA, COMUNICAREA, IUBIREA, SEXUL, ARMONIA.
toate conteaza la fel de mult, deoarece fara respect nu exista iubire adevarata, intre cupluri apare dezolare, minciuna, tradarea si duc la disfiintarea cuplului! :* numai bine!

| albastrel a răspuns:

Pai. respectul, comunicarea, sinceritatea, fidelitatea etc

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Pai comunicarea, sinceritatea, intelegere, ajutorul reciproc, FIDELITATEA.

| kaya a răspuns:

Eu zic ca o relatie nu poate fi una de durata daca nu exista INCREDERE si COMUNICARE, este importanta si sinceritatea si sexul dar in primul rand trebuie sa fie comunicarea si increderea.Parerea meawinking

| Ana a răspuns:

Sinceritatea, fidelitatea, iubirea si comunicarea, sexul poate sa mai asteptewinking

| llllllllllll a răspuns:

Din punctul meu de vedere, este foarte important intr-o relatie sa fie comunicare, si mai ales incredere. Nu cred ca sexul ar putea sustine o relatie daca nu ar exista incredere. Eu cred ca increderea e cea mai importanta. Asta te ajuta peste tot. Daca nu ai incredere in persoana iubita, nu ajungi nicaieri.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Toate aceste 3 sunt importante!
Fiecare avandu-si rostul si intervenind atunci cand trebuie!

| Ángel_8890 a răspuns:

Eu cred ca comunicarea si inculsiv si sinceritatea si increderea, deoarece totul se bazeaza pe incredere.Aceasta este parerea mea. Deoarece intr-un cuplu acesta este secretul fericirei

| marla a răspuns:

Io zic ca sinceritatea. p. u ca pe sinceritate se bazeaza si celelante 2. spre ex. intr-o comunicare captivanta si reusita mai ales intr-o relatie e cel mai important ca gandurile exprimate de tine sa fie sincere. asta se poate referi si la sex, un sex bun se bazeaza la fel pe sinceritate intr-un fel. e amuzant dar e corect, daca zicem ca spui partenerului/ei zonele erogene etc. sint mule altele care conteaza precum :intelegerea reciproca, sustinerea. etc.
dar personal p. u mine cel mai mult cont. sinceritatea si pe locul 2 sustinerea =)

| multimoak a răspuns:

O relatie se bazeaza pe o comunicare sincera, ajutor si iubire reciproca, intelegere si compasiune, chiar si sexul este important!
Nu poti pune nimic pe locul intai din simplul motiv ca o relatie nu poate functiona daca iti lipseste un ingredient sau pui mai putine condimente romanticewinking

| BeTheBestAndFu*kTheRest a răspuns:

In primul rând cel mai important lucru ar fi iubirea.
deci:
1). iubirea
2). sinceritatea
3). comunicarea
4). sexul
happy

| katala a răspuns:

In primul rand (si ultimul) iubirea; "daca dragoste nu e nimic nu e"; daca e iubire restul vin de la sine (si comunicarea si sinceritatea si toleranta, ...TOATE)

| adellyna a răspuns:

Depinde de persoana. sunt persoane care stau impreuna numai pentru sex.happy (cunosc asemenea " specimene "laughing persoane care le imbina pe toate 3 intr-o relatie si persoane pentru care conteaza mai putin sexul happy.

Sincer, e mai importanta comunicarea si sinceritatea decat sexul happy.

| BingBang :D a răspuns:

Dragostea reciproca

| lia.d a răspuns:

Buna! Intr-o relatie de cuplu, depinde mult pe ce este bazata acea relatie, daca e o relatie de iubire reciproca atunci sigur e o relatie grea dar cea mai frumoasa relatie din cate au existat vreodata! importanta in acea relatie este increderea reciproca, sacrificiile pe care sunt in stare partenerii sa le faca unul pentru celalalt, puterea de a comunica totul, pana la cele mai mici detalii, dorinta de a fi deschis, sincer in absolut orice privinta, curajul de a spune tot ce gandesti, absolut orice iti trece prin cap, curajul de ati lasa viata pe mainile partenerului, bine, multe ar mai fi de scris, in general cam asa ar trebui sa se deruleze o relatie de iubire.Alt gen de relatii sunt mult mai usor de intretinut, e de ajuns sa indeplinesti o dorinta celuilalt ca relatia sa mearga, bine, depinde mult si de varsta si de cat de matura e relatia.Success!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie de cuplu trebuie mai intai sa comunici cu persoana iubita, sa fiti sinceri unul cu celalat, sa aveti incredere unul in altul si pe ultimul loc este sexul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie din punctul meu de vedere acestea sunt cele mai importante:comunicarea, sinceritatea, respect reciproc, increderea.

| roxana_6765 a răspuns:

Ei, greu, sa le ai pe toate in zilele noastre, dar zic eu sinceritatea sta totusi la baza, atunci cand nu exista sinceritate, incredere, respect sunt convinsa ca nu mai exista nimic, totul pica in infern din start... pup

| niccamaria a răspuns:

Sinceritate4a

Răspuns utilizator avertizat
| yonyxu a răspuns:

In primul rand intr-o relatie trebuie ca cei 2 sa se iubesca! Apoi comunicare, sinceritate si sex! Trebuie imbinate pentru ca o relatie sa mearga! happy

| onutza14 a răspuns:

Comunicarea si senciritatea