| CrucifiedCountess a întrebat:

Ce este practica Bondage-ului?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Bond inseamna "legatura, legare" (acum vezi numele lui james bond altfel, nu?). Tine un pic de latura sado-maso a oamenilor. In unele cupluri, unul dintre parteneri este legat, in timp ce celalalt domina, folosind mult teasing-ul. In aceeasi familie de practici, mai sunt cateva denumiri. Pe siteurile de "specialitate" le gasesti cu titluri de BDSM (Bondage, Discipline, Sado-Maso), care pot include, de la legat, la lovituri usoare, picat cu ceara, pana la instrumente complicate de tortura sexuala.

2 răspunsuri:
| Selena a răspuns:

Cuvantul bondage vine de la cuvantul sclav, e o metoda folosita de unele cupluri care consta in legarea partenerului(in filmul Killing me softly este la un mom dat o scena care e cel mai bun exemlu).

| aumih16 a răspuns:

Sunt niste tipe imbracate sexy in latex si care fac sex dragoste ori sunt legate de maini si de picioare ca sa le creeze placere