| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti (in special fetele) despre bondage si ce este ca tot aud de astea si nu imi poate explica nimeni ce e sad

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

BDSM este un termen folosit în literatura de specialitate care se referă la grupa de practici sexuale, denumite și sadomasochism. BDSM este prescurtarea denumirii din limba engleză „Bondage & Discipline, Dominance & Submission, Sadism & Masochism", care cuprinde practicile sexuale sadice de dominanță și subordonare, corelate cu extazia sexuală la durere, încătușare, lovire, etc.

Aici este inclus și sexul anal și cel oral sau mai bine zis face ***-ul...

| Elly_Elenaa_1994 a răspuns:

Bond inseamna "legatura, legare" (acum vezi numele lui james bond altfel, nu?). Tine un pic de latura sado-maso a oamenilor. In unele cupluri, unul dintre parteneri este legat, in timp ce celalalt domina, folosind mult teasing-ul. In aceeasi familie de practici, mai sunt cateva denumiri. Pe siteurile de "specialitate" le gasesti cu titluri de BDSM (Bondage, Discipline, Sado-Maso), care pot include, de la legat, la lovituri usoare, picat cu ceara, pana la instrumente complicate de tortura sexuala.