| LorettaButterfly a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac sa ajung designer? Si ce se invata acolo?

1 răspuns:
| Florin_6699 a răspuns:

Sunt mai multe ramuri de designer vestimentar, designer auto, designer obiecte decorative locuinte. ei bine trebuie sa stii sigur ce-ti doresti nu poti sa le stii pe toate, in primul rand se invata desen tehnic...eu sunt la o facultate de inginerie auto si fac proiectare asistata pe calculator ma pot ocupa de redimensionarea pieselor sau de imbunatatirea dinamica a caroseriei asta inseamna ca ma implic si in design pentru a alege performante maxime si aspectul masini sa fie cat mai placut. pentru locuinte la fel arhitectura e potrivita. te ocupi de proiectare si amenajari interioare esti designer practic...deci nu exista o facultate specializata doar pe aceasta ramura te poti specializa in urma cunostintelor capatate intr-o facultate de specialitate (constructii, auto, calculatoare pentru disigner web si ce-o mai fi). ce sa zic bafta!
http://www.abc-cosmetics.ro.im