| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen de fete/baieti preferati-cuminti sau nu prea? Ce intelegeti prin cuvantul cuminte?:p

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Imi place genul de fete, care stiu sa se comporte in fiecare situatie, uneori rea/nebunatica, alteori buna/cuminte. O fata cuminte este linistita, isi vede de treaba, este o persoana pe care te poti baza, o persoana de incredere, iubitoare, decenta...

11 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Eu prefer o combinatie intre cele doua love struck
Cuminte este baiatul care devine stresant de dulce cu tine, face tot ce vrei tu, nu te contrazice niciodata si in permanenta iti lasa impresia ca te asculta. Ma enerveaza la culme acesti barbati, trebuie si el sa aiba un punct de vedere, sa ma contrazica daca nu ii place ce hotarasc, sa vad ca si el gandeste, nu ca trebuie sa fac eu asta pentru amandoi.
Sa fie atent cu mine, sa fie inteligent... daca se uita dupa femei macar sa nu imi dau eu seama laughing Glumaaaaaaaaaaaaaaaa rolling on the floor

| inna a răspuns:

Nici prea prea nici foarte foarte.

| diavolitza a răspuns:

Ar f culmea sa spun "baieti cuminti" deoarece nu cred ca mai exista

| maryana5 a răspuns:

Cuminte = Cu Mintewinking
doua cuvinte diferite...neimpreunatewinking
te-ai prins big grin?

xoxooooo, mary peace sign

| madonica a răspuns:

Mie imi plac baietii care stiu sa fiu barbati. Unul in toata regula, sa fie ferm, sa fie cu capul pe umeri, sa isi doreasca mult mai mult in viata decat are in prezent(ambitios), nu stiu ce sa mai zic, imi mai place sa ne mai certam (fara bataie caci aia sunt lasi)ca apoi impacarea sa fie dulce, imi place sa se imbrace bine si in viata privata sa aiba fantezii erotice si sa se imbrace provocator ca sa ne traim viata intr-un mod placut cu putinta, sa ma asculte la problemele pe care le am si sa ma sfatuiasca, sa ma iubeasca asa cum sunt cu bune si rele, la bine si la rau.
In concluzie imi place ca un baiat sa fie un barbat inteligent, cu mentalitatea noua(nu cea a lui raposatu), iubitor harnic si nu imi plac baietii cuminti, care se tine dupa fusta lui ma-sa sau sa nu iasa din cuvantul ei.astia mi se pare demn de mila
Eu oricum am gasit un barbat pe gustul meu si de aceea am si intemeiat o familie cu el.pup

| Claudiu_7827 a răspuns:

Prefer fetele serioasa, cuminti dar in acelasi timp si nebunatice!
Nebunatice in sensul ca imi plac fetele care stiu sa se distreze, dar care stiu sa si treaca de la aceasta stare la una decenta!

| dyanna a răspuns:

Si eu prefer sa existe un echilibru. adica imi plac baietii "de cartier" care sunt asa cum vor ei sa fie si care isi traiesc viata la maxim. dar in acelasi timp, vreau ca baiatul sa fie atent, dragut, romantic...day dreaming. prea multa dragoste sufoca, in timp ce prea putina te lasa rece. atunci cand exista un echilibru este perfect.

| geo1 a răspuns:

Eu, cel putin, prefer baietii "cuminti" din mai multe puncte de vedere
cuminte poate insemna: sa stai toata ziua sa inveti si sa iei note mari, sa nu bei, sa nu fumezi, sa nu iesi la discoteca, sa ti asculti parintii etc.
dar, pe de alta parte (in dragoste) poate insemna sa nu te insele, sa ti acorde atentia cuvenita, sa nu te minta, sa ti ofere cate o atentie din cand in cand, sa te ajute la treaba prin casa - eu pe astia ii prefer

opinia mea

| chris_7812 a răspuns:

Fete cuminti, destepte si harnice, adica care stiu ce vor.si care stiu sa vada barbatii asa cum sunt.care nu se dau oricarui barbat sub pretextul unei iubiri imature. dar care isi cauta sotul bun. dar de obicei viitorul sot nu gaseste fata ci numai femei.Cuminte inseamna tipa desteapta care e fidela barbatului ales.

| chris_7812 a răspuns:

Lia deci tu vrei un barbat care sa faca mereu ce zici tu.greu va fi sa-l gasesti.si daca -l gasesti vezi sa nu fie prea prost de e dispus sa faca asta. un barbat adevarat TREBUIE sa AIBA UN PUNCT DE VEDERE, si inca unul f. inteligent si femeia sa colaboreze, astfel ar fi mai bine sa nu se insoare caci va fi o familie naspa de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cei/cele de viață fără instigare la violență, ură rasială sau religioasă.
Cuminte: să nu încalece legea, că restul cu toții facem!
Pa, pa.