| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand un baiat se uita dupa tine si spune ca esti buna? Adica l-am auzit pe unul vb cu prietenul lui si spunea ca sunt "bunaciune" si ce fund am si d-astea. Nu sunt acel gen de fata perversa, chiar sunt mai timida. De ce spune asa?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

laughing Am presupus ca esti mai mare cand am citit ca ati fost 3 ani impreuna.
E normal ce s-a intamplat, sunteti inca copii. Cel mai probabil nici macar nu o sa aveti un viitor impreuna, asa credeam si eu cand eram de varsta ta si am stat cu un baiat 2 ani jumatate. Ideea e ca el prea curand oricum nu o sa se schimbe, pentru ca e copil, si mereu o sa-i placa si alte fetite. Pentru ca e la varsta care ii permite si ii cere asta, sa cunoasca mai multe laughing. Tu decizi ce faci, dar nu-ti face sperante prea mari, acum pare mare lucru- dar cand o sa cresti, esti norocoasa daca macar o sa ti-l amintesti bine! laughing

21 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca iti apreciaza formele si curbele, conformatia generala. Timiditatea tine de atitudinea ta, iar corpul este un dat natural. Bucura-te ca arati bine, altele dau bani grei pe implanturi de tot felul!

| Ririru a răspuns:

Buna,
Se gandeste ca esti buna doar pentru sex si atat. Cred ca isi bate joc de tine si doar asta mai vrea de la tine, sex. Si sa te tina de rezerva, in caz ca nu-si reuseste cu celalte fetite. Spun asta referitor la intrebariile tale anterioare. Ar trebui sa-l ignori si sa fii constienta ca meriti mai mult. Desigur, exista si posibilitatea sa se fi plictisit de tine si din cauza asta sa fi facut ce a facut, iar acum a realizar, insa modul lui de exprimare dupa o relatie de 3ani lasa de dorit.
Tu faci ce vrei, dar analizeaza foarte bine situatia.

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Nu a venit vorba de sex pana acum. Suntem in clasa a 8a. El spune ca ma place si cand e cu mine nu mai vorbeste asa. Ii spune de astea doar prietenului sau. Oricum o relatie mai serioasa a fost in clasa a 7a. Pana atunci ceva mai simplu si dragut.

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Ai mare dreptate. O sa ii spun sa inceteze penrru ca ma deranjeaza asta. Iti multumesc pentru raspuns.

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Am presupus ca esti mai mare cand am citit ca ati fost 3 ani impreuna.
E normal ce s-a intamplat, sunteti inca copii. Cel mai probabil nici macar nu o sa aveti un viitor impreuna, asa credeam si eu cand eram de varsta ta si am stat cu un baiat 2 ani jumatate. Ideea e ca el prea curand oricum nu o sa se schimbe, pentru ca e copil, si mereu o sa-i placa si alte fetite. Pentru ca e la varsta care ii permite si ii cere asta, sa cunoasca mai multe laughing. Tu decizi ce faci, dar nu-ti face sperante prea mari, acum pare mare lucru- dar cand o sa cresti, esti norocoasa daca macar o sa ti-l amintesti bine! laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Poate fi considerata sau denumita ca fiind o "bunaciune" de fata, atat fata care este cuminte, retrasa, inocenta si timida, cat si cea care este tupeista, nebunatic din fire si/sau perversa. In cazul tau in mod sigur respectiva apreciere se refera la aspectul si formele tale, nicidecum la comportamentul tau. Din acest motiv ai putea sa fii chiar mandra ca in ochii baietilor esti considerata o "bunaciune" in sens pozitiv. happy Sanatate.

| Eduard196 a răspuns:

Vrea sa se dea in spectacol sau are fantezii cu tine

| anonim_4396 explică (pentru Eduard196):

Deci nu inseamna ca ma mai place nu?

| Lina1993 a răspuns:

Pentru ca majoritatea sunt condusi de hormoni si nu mai judeca normal. Baietii care se exprima asa, au mintea numai la sex si te vad ca pe o bucata de carne. Daca intr-adevar i-ar fi placut de tine mai mult decat de aspectul fizic, s-ar fi comportat usor timid sau ar fi folosit cuvinte frumoase.

| RAY a răspuns (pentru Lina1993):

Dar la ce ai vrea ca sa avem mintea cand vedem o fata?

| RAY a răspuns (pentru Lina1993):

Ca e normal sa spuna asta, noi genul masculin ne atrage sexualitatea genului feminim e ceva natural, nu e civilizat dar asta e adevarul

| Kingsley a răspuns:

Pentru ca probabil esti apetisanta ca o savarina, iar cand te vede i se face direct proportional cat Turnu Eiffel.
Daca spui de o fata ca este bunaciune, iti doresti sa faci "niho-niho" cu ea, dar nu inseamna ca o si iubesti. Deci el te considera un fel de aventura.

| anonim_4396 explică (pentru Kingsley):

Tin sa precizez ca baiatul este fostul meu care vrea sa se impace cu mine. Oricum cand e cu mine se comporta diferit si ma tot intreaba daca il mai plac

| Kingsley a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate care a fost motivul despartirii?

| anonim_4396 explică (pentru Kingsley):

In ultima vreme ne-am departat unul de altul nu mai vorbeam. El s-a despartit de mine si a incercat cu alta dar dupa ceva timp s-a intors la mine si a spus ca si-a dat seama ca eu sunt cea mai buna. (Avem o relatie de 3 ani) si spunea ca a fost indecis nu mai stia ce vrea pana acum

| Kingsley a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand nu cred ca te considera o a doua roata daca ati avut o relatie de 3 ani. Probabil pur si simplu "se plictisise" si vroia ceva nou. Daca tu il placi si creezi ca merita eu zic sa te impaci cu el, ideea e ca nu pot sa iti zic ce sa faci atata timp cat nu stiu ce e in inima ta. Si legat de faza ca te face buna, probabil te vede atragatoare pentru el, ori o spune sa se afle in treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Kingsley):

Eu chiar nu stiu ce simt pentru el desi ma gandesc intruna la el. Pur si simplu nu sunt sigura ca el ma place cu adevarat pentru ca am impresia ca el vrea doar sa aiba o relatie, confortul din trecut. Nu e neaparat pentru ca ma place si de asta sunt foarte indecisa

| Kingsley a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate, si ceilalti colegi te considera buna? In acest caz exista sansa ca in ochii lui sa fii doar un trofeu sau poate ca nu. Eu zic sa ii acorzi o sansa, si poti vedea cum se comporta. Daca crezi ca e neserios, ca este un copil, atunci nu stiu ce sa zic.

| anonim_4396 explică (pentru Kingsley):

Nu cred ca ceilalti colegi spun de astea. L-am auzit vorbind cu prietenul lui despre mine si ala radea deci poate doar isi batea joc. Oricum altii nu zic asa doar pe el l-am auzit si am vazut ca ii dadea mesaj lu unu" ce buna e..."

| Kingsley a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca sentimentele lui sunt pure (cam 80#). Acum daca vrei sa refaci relatia cu el o refaci, daca nu nu. Chiar daca esti indecisa, daca tu inca ai sentimente pentru el, nu puternice, dar totusi sa tii la el, eu zic sa ii acorzi o sansa. Dar cum ti-am zis mai sus, daca are un comportament copilaresc, nu inspira incredere ca doreste o relatie serioasa, mai bine da-l naibii.

| anonim_4396 explică (pentru Kingsley):

Cred ca pe moment o sa ramanem doar prieteni. Poate totul o sa se clarifice in timp si imi voi da seama ce trebuie sa fac. Iti multumesc mult pentru raspunsuri.

| blue0or0pink a răspuns:

Hei, vrea sa se bage in seama cu tine. Depinde si de varsta dar din cate vad este un adolescent cu hormonii la maxim care incearca doar sa te aiba si atat....nu e nimic serios.