| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna contact sexual si ce insemna protejat si neprotejat

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Protejat este atunci cand folosesti o metoda contraceptiva (ex: prezervative, anticonceptionale etc). Atunci cand te protejezi reduci riscul de sarcina pana la 0. Cand nu, e mai nasol. Risti sa ramai insarcinata daca ejaculeaza in tine, iar vreun spermatozoid de-al lui fecundeaza un ovul.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Protejat - cu prezervativ, sterilet, anticonceptionale
neprotejat- fara cele mentionate mai sus

| sofisis a răspuns:

Auzi...tu ai de facut teme sau referate sau ceva si ne pui pe noi sa ti le facem?

| johnbucuresti a răspuns:

Cand bagi cocosul in gogosica direct fara caciulita inseamna ne protejat

si cand bagi cocosiul in gogosica cu caciulita inseamna protejat

ce e asa de greu
e la mintea cocosului