| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă daca am sângerat putin exact dupa ce am luat pastila de a doua zi? Nu sunt însărcinată, nu? Am sangerat însă acum s-a oprit dar pe net scrie ca ar trebui să îmi vina ciclul dupa pastilă daca nu am rămas...

Răspuns Câştigător
| Anna71 a răspuns:

Nu a omorât pe nimeni pentru că a luat pastila de a doua zi, este omor doar când faci avort. Pastila doar împiedică spermatozoizii să ajungă la ovul pentru a-l fertiliza, atât timp cât ovulul nu a fost fertilizat, copilul nu a fost conceput. Plus că dacă copilul ar fi fost conceput deja, pastila nu ar fi avut efect, deci încă o dată, nu a omorât pe nimeni.

1 răspuns:
| ania a răspuns:

Daca mama ta ar fi luat pastla dupa ce te- a conceput pe tine te- ar fi omorat nu niste celule.Asa ca e mare pacat sa iei astfel de pastile, poate fi crima daca omori un copil conceput deja chiar daca are 10 minute de existenta.Ai fi mai fericita daca ai asculta pirunca Creatorului si ai face sex doar dupa casatorie

| Anna71 a răspuns (pentru ania):

Nu a omorât pe nimeni pentru că a luat pastila de a doua zi, este omor doar când faci avort. Pastila doar împiedică spermatozoizii să ajungă la ovul pentru a-l fertiliza, atât timp cât ovulul nu a fost fertilizat, copilul nu a fost conceput. Plus că dacă copilul ar fi fost conceput deja, pastila nu ar fi avut efect, deci încă o dată, nu a omorât pe nimeni.